+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Amasya Hamamözü İlçesi eğitimi Ve Turistlik Yerleri Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Amasya Hamamözü İlçesi eğitimi Ve Turistlik Yerleri Hakkında Bilgi
  Amasya Hamamözü İlçesi eğitimi Ve Turistlik Yerleri

  Amasya Hamamözü İlçesi.jpg


  Hamamözü, Türkiye turizmine ilçede bulunan iki önemli kaplıca tesisi ile hizmet etmektedir. Bunlar Arkutbey Şifa Kaplıcaları ve bünyesinde 4 yıldızlı bir oteli de barındıran Gimpaş Termal Tesisleri'dir.
  Biri çok programlı lise olmak üzere ikisi ilköğretim toplam 3 okul bulunmaktadır. İlçeye bağlı köylerin büyük kısmı taşımalı eğitim kapsamındadır.
  İlçede, hemen hemen tüm ihtiyaçları karşılayacak süper market, market, restoran, lokanta, kuyumcu, benzin istasyonu gibi imkânlar mevcuttur.
  İlçe merkezine 8 km. uzaklıkta, adını yakınında bulunan Omarca Köyü'nden alan Omarca Çamlığı, Yemişen Dede Çamlığı ile ilçe merkezinde bulunan Kuştepe gibi piknik ve mesire alanları mevcuttur. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Amasya iline bağlı hamamözü ilçesinin en önemli gelir kaynakları tarım ve kaplıcalardır. Hamamözünde bulunan iki kaplıca ilçenin termal turizm yönünden tercih edilmesini sağlamaktadır. İlçede çok programlı lise ve iki tane ilkokul bulunmaktadır. İlçeya bağlı köylerde eğitim taşımalı olarak sağlanmaktadır.
+ Yorum Gönder


amasya hamamözü