+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Kedi Vikipedi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Kedi Vikipedi

  Kediler nasıl hayvanlardırlar
  Kedi (Felis sylvestris catus), kedigiller (Felidae) familyasından avcı, memeli, evcil, etçil bir hayvandır. İnsanlar, kedilerin arkadaşlığına ve onların haşarat, yılan ve akrep avlayabilme kabiliyetine önem vermektedir. Kediler en az 9.500 yıldır insanlarla birlikte yaşamaktadır.
  2,5 ile 12 kilo arasında ağırlığa ve dişilerde 50 cm. Erkeklerde 70 cm ye varan ebatlardadır. Çok çeşitli renklere sahip olabilmekle beraber genetik olarak çok farklı ve orijinal renklere de sahip olanları mevcuttur. Kedigiller familyasının genel karakterisitik özelliklerini taşımaktadırlar.Ortalama kedi ömrü 14 yıldır. Ancak kediler iyi bir beslenme ile 20 yıla kadar yaşayabilirler.

  Kedinin Tarihçesi

  Kökeni Mısır uygarlığına ve Kuzey Afrika coğrafyasına dayanmaktadır. Yaygın rivayete göre evcilleşme süreci tarım toplumunun gelişimi ile birlikte hızlanmıştır. Bugün genetik anlamda geçmişi eski çağlara dayanan evcil kedi cinsi 2 taneyle sınırlıdır. Bunlar Mısır Mau'su ve Habeş cinsi kedilerdir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Kediler nasıl hayvanlar mıdır. kediler aslında çok uslu ve miskin bir hayvandır. yemeğini verdiğiniz zaman uyur gider. kediler köpekler gibi çok kolay eğitilebilen bir hayvan değildir. ancak edep konusunda verdiğiniz her terbiyeyi alırlar.
+ Yorum Gönder


kedi memelimidir,  kediler memelimidir,  kedi vikipedi