+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Bullmastif (Mastif – Bulldog) Köpeği Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bullmastif (Mastif – Bulldog) Köpeği Hakkında Bilgi
  Bullmastif (Mastif – Bulldog) ile ilgili bilgi


  Bullmastif (Mastif – Bulldog) özellikleri  İki farklı ırkın birleştirilmesi ile elde edilen köpek ırklarından birisi de Bullmastif’lerdir. İki güçlü ırk olan Mastif ve Bulldog birleşmesi sonucu elde edilen Bullmastif ataları gibi güçlü yapısı ile dikkat çeker.

  Mastiffler ile Bulldogların çiftleştirilmesiyle 1924te elde edilmiştir.

  Yapısı güçlü ve iri ama hantal olmayan bir köpektir. Erkekler 63.5-68.5 cm. yüksekliğinde ve 50-58 kg, ağırlığında; dişiler 61-66 cm. yüksekliğinde ve 45-54 kg. ağırlığındadır. Büyük, dörtköşe ve kırışıklarla kaplı bir başı; açık ve geniş burun delikleri, güçlü ve düzgün dişleri vardır. Gözleri koyu eladır, aralarında bir kırışıklık vardır. Kulaklar V biçminde, geriye doğru düşüktür. Kuyruk düz ya da kıvrıktır. Bacakların ortasına kadar uzanır. Tüyleri açık kahverengi, kızıl ve kaplan renklerınin bütün tonlarını taşır. Kısa ve serttir. Neşeli, korkusuz ve aile ortamına uyumludurlar. Dengeli, itaatkar ve duyguludur. Ancak bu köpek enerjik bir efendinin emrinde olmalıdır. Avcı ve muhafız olarak çok değerlidir, ordu ve polis faliyetlerinde yardımcı olur. Güney Afrika Elmas Derneği tarafından, bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır. Günümüzde esas olarak en ürkütücü bekçi köpeği ve muhafız olarak kullanılır. Şişmanlamaması için iyi bir beslenme rejimi uygulanmalı ve sık sık yürüyüşe çıkartılmalıdır..
 2. Asel
  Bayan Üye

  Bandog köpeği nasıl bir hayvandır


  En belirgin özellikleri nelerdir  Bandog.jpg


  Asıl adı Amerikan Bondogge Mastif olan bu ırk, hala bir çok ülkede dövüş köpeği olarak kullanılıyor. Dövüş köpeği olarak eğitilmeseler de agresif olan bu köpekleri, bir de dövüş köpeği haline getirmek, gerçekten de akıl almaz. Zaten köpek dövüşü akıl almaz bir şey!
  Genel olarak bu köpekler, çok uysal, kendine güvenli, yumuşak başlı, söz dinleyen ve akıllı köpeklerdir. Çocuklarla ve birlikte büyüdükleri diğer hayvanlarla çok iyi geçinirler. İgiyi çok severler, aileleriyle birlikte vakit geçirmek onlar için herşey demektir!
  Çok iyi koruma köpeği olmalarıyla birlikte, tek problem tehlike anında ön uyarı yapmamaları…yani havlamamaları – çünkü böyle eğitilerek, seneler boyunca dövüşçü bir ırk haline getirilmişler. Sanırım artık hemfikiriz: insanlar yasaklanmalı, köpekler değil!

 3. Sibel
  Devamlı Üye
  Bull mastif (Mastif – Bulldog) resimleri


  Bullmastif (Mastif – Bulldog) resimleri 1.jpgBullmastif (Mastif – Bulldog) resimleri 2.jpgBullmastif (Mastif – Bulldog) resimleri 3.jpg
+ Yorum Gönder