+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Kedilerin Tırnak Bakımı - Kedilerin Tırnak Bakımında dikkat edilmesi gerekenler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Kedilerin Tırnak Bakımı - Kedilerin Tırnak Bakımında dikkat edilmesi gerekenler
  Kedilerin tırnak bakımında dikkat edilmesi gerekenler


  Kedilerin tırnak bakımı nasıl yapılır
  Kedilerimizin tırnakları çok hızlı uzar ve çok sevdiğimiz koltuklarımız mahvolur. Maalesef bunu önleyemezsiniz. Ama kedinizin gözüne tırmalamak için kestirdiği bir koltuk varsa, bu koltuğun üzerine bir örtü örtebilirsiniz (misafir gelince kaldırmak şartıyla Kedilerin tırnaklarını söktürmek ise son derece vahşi ve insanlık dışı bir harekettir. Eğer böyle yanlış bir harekette bulunursanız, kediniz çok büyük psikolojik sorunlar yaşar. Evden dışarı çıkmayan bir kedinin ise tırnakları kesilebilir.

  Dikkat edilecek noktalar:

  Normal bir tırnak makası kullanılabilir.
  Kediniz derin bir uykudayken bunu denemenizde yarar var-kedinizin patilerini tutup çok bastırmadan parmaklarını baş parmağınızla tutup, hafifçe sıkarsanız tırnağı çıkar.
  Şimdi yapacağınız tırnağı kökten uzak bir şekilde kesmek. Asla gördüğünüz kırmızı kan damarlarına yakın bir şekilde kesmeyiniz. Bu kedinizi ölüme bile götürebilir. Yani çok uçtan kesin.
  Sadece 1-2 gün kediniz sizi çok tırmalayamayacak.
  Not: Asla zorla denemeyin!
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Kediler koltukların ve perdelerin düşmanı o güzelim koltukları mahvederler ama biz yine kedimizden vazgeçemeyiz. O halde tırnak bakımını ihmal etmeyelim eğer kediniz evcil ise düzenli olarak tırnaklarını kesin ama dikkatli olun çünkü çoğu kişi keserken kanatıyor.Bu durumda dikkatli olun fazla abartılı kesmemeye çalışın.
 3. Abdulnasır
  Devamlı Üye
  kedilerde tırnak bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır.eğer ihmal edilirse kediler tırmalar ve bu insana zarar verir.kedilerin daha çok koltuk ve mobilya gibi eşya takımları parçalamamaları ve tırmalamamak için yapılan bir iştir.
+ Yorum Gönder