+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Köpeklerin İnsanlara Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Köpeklerin İnsanlara Faydaları
  Köpeklerin insanlara faydaları ile ilgili bilgiler


  Köpeklerin insanlara ne gibi faydaları vardır
  Köpekler insanların en sadık dostların köpeklerin insanlara birçok yararı vardır insanlara iyi dost olmaları onları sahiplenmeleri ve korumaları başlıca yararlarından sayılabilir

  Evde Köpek beslemek ve insan üzerindeki faydaları

  Bir evde köpek beslendiği zaman evde disiplin olur, bir düzen olur. Evde köpek beslemek çocukların bağışıklık sistemini güçlendirir. Sonra köpek spor demektir. Köpekle beraber çıkarsın yürüyüş yaparsın, ayrıca stresi engeller köpek. Eve geldiğin zaman köpeğine bir sarılırsın bir oynaşırsın bütün stresin gider.

  Stresinsiniz olmayınca birçok ilaç almanıza gerek bile kalmayabilir. Köpek demek sosyalleşmek demektir. Köpek yanınızda olduğu zaman insanlarla ilişkileri çok daha çabuk ve güzel kurarsın.

  Bir çok köpek sokağa bırakılmış, insanların yıllarca dostu olan köpekleri sokağa bırakamayız. Sokaktaki köpeklerin bir çoğu üreme yoluyla çoğalırken bir çoğu da ailelerin çocuklarına heves olarak aldıkları ancak bir müddet sonra sıkılıp bıraktığı köpeklerdir. Onlara bir iyilik yapın, göreceksiniz bir köpek sizinde hayatınızı olumlu yönde değiştirecek.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Ömür boyu mutlu olmak için evde hayvan besleyin. Hele ki köpekler. Hem ev güvenliğinizi sağlarlar. Hem de size çok yakın bir dost olurlar. Stresli anlarınız da bile sizi sizden ederler. Tüm sıkıntıları unutursunuz. Evde sıkıldınız mı beraber yürüyüşe çıkarsınız.
 3. Abdulnasır
  Devamlı Üye
  Köpekler insana birçok fayda sağlayan bir canlıdır.Bazı insanların yapamadığını köpekler kolaylıkla yapabiliyor.insanla bir dost gibi oluyorlar.
  mesela polislerde bulunan K-9 köpekeri bazı maddeleri kolaylıkla bulabiliyor.
+ Yorum Gönder


köpeğin özellikleri ve faydaları