+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Köpeklerin Kuyrukları Neden Kesilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Köpeklerin Kuyrukları Neden Kesilir
  Köpeklerin Kuyruklarının Neden Kesildigi hakkında bilgi


  Köpeklerin Kuyruklarının Kesilmesinin Nedenleri
  Köpeklerin kuyruklarının neden kesildiği en çok sorulanlar arasındadır. Bazı kimseler kuyruk gerekli olmasaydı köpekler doğuştan kuyruksuz olurlardı, kesilmesi gerekmemekte diyerek karşı çıkmaktadırlar.

  Kuyruğu kesilen köpeklerin ev içinde beslenmesinde de gene yaralanmamaları açısından fayda vardır. Evin içinde beslenen bir boxer eğer uzun kuyruğu olsaydı her sevindiğinde heyecanla kuyruğunu sağa sola salladığında kalorifer ve mobilyaların sert kenarları gibi keskin yerlere vurduğunda acı çekecekti. Bu tür kısa tüylü köpeklerin kuyrukları tüylerle korunamadığından onlar için bu çarpmalar daha acı verecektir.

  Bu tip operasyonlar tamamen estetik kaygılarla yapılmaktadır. Hayvan için hiç bir tıbbi yararı yoktur. Ülkemizde yeni çıkan hayvanları koruma kanunuyla bu tip operasyonlar yasaklanmıştır
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Köpek kuyruklarını kesilme nedeni tamamen onlar içindir. Çünkü köpekler kuyruklarını çok sallar ve her yere çarptırır. Bu da canının yanmasına neden olur. İşte sahibi bunu önlemek için kuyruğunu kesmeyi tercih eder. Yoksa başka nedeni yoktur.
+ Yorum Gönder