+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Alman Kurdu'nun Kökeni Kişiliği Ve Kullanım Alanları Neler? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Alman Kurdu'nun Kökeni Kişiliği Ve Kullanım Alanları Neler?

  Kullanım Alanları hakkında bilgiler  Alman Kurdunun kökenine dair farklı teoriler vardır. Bir teoriye göre bu köpek Almanya'da var olan çeşitli çoban köpeklerinin çiftleşmesinden bir başka teoriye göre de dişi çoban köpeklerinin erkek kurtlarla çiftleşmesinden olmuştur. Doğru yanıtın hangisi olduğu zamanla daha da belirsizleşmiştir. Ancak ilk Alman kurtlarının (uzun tüylü) 1882'te Hanover de, kısa tüylü olan türün ise 1889 da Berlin`de sergilendiği bilinmektedir.

  Alman Kurdu'nun Kişiliği:
  Cesur, neşeli, sadık, kararlı, vefalı, efendisine ve çocuklara sevgi duyan, öteki hayvanlara karşı hoş görülü, yabancılara karşı uyanık, kolay eğitilir.

  Alman Kurdu'nun Özelliği:
  Alman Kurdu ilk kez sürülerin önderi olarak kullanılmıştır. Zekası ve sağlam karakteri nedeni ile savaş zamanında (ateş altında ve mayın tarlalarında mesaj taşımak için), ayrıca kurtarma köpeği (suda, dağda ya da yangında) ve polis köpeği (eski bir izi bile sürebilir) olarak da kullanılmakdadır. Ancak Alman Kurdu bekçi köpeği olarak eşsizdir; mükemmel refklesleri vardır ve çabuk saldırıya geçebilir. Kendisine verilen görevi daima iyi niyet ve coşku ile yerine getirir.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Alman kurdu resimleri

  Alman kurdu resimleri1.jpgAlman kurdu resimleri2.jpgAlman kurdu resimleri3.jpgalman-kurdu-resimleri4.jpg
+ Yorum Gönder


alman kurdu,  alman kurdu kısa kulaklı,  uzun tüylü alman kurdu,  alman kurdu fiyatları,  alman kurtları,  kurt köpeği