+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda en uzun yaşayan köpek cinsi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  en uzun yaşayan köpek cinsi

  En uzun yaşayan köpek cinsinin özellikleri
  irlanda-seteri_.jpg


  İRLANDA SETTERİ

  Kökeni: Muhtemelen Ingiliz setterinden daha eski bir köpektir. Bununla birlikte her ikisinin ortak atası Ispanyol pointeridir.

  Tanımı: Erkeklerin yüksekliği 54 cm. ile 62 cm. arasında değişir. Dişiler 52-60 cm. kadardır. Ağırlık: erkeklerde 18-22.5 kg.. dişilerde 15-22kg. Yüz uzunluğu baş uzunluğunun yarısı kadar olmalıdır. Burun kanalı düzdür; burnu koyu renk ya da siyaha yakındır. Çeneleri tam olarak bitişir. Gözler: kestane ya da koyu ela Kulaklar: üçgen. ince ve yumuşak. Göğsü dar ve göğüs kemiği çıkıktır. Yatay duran kuyruğu saçaklıdır. Tüyleri başı dışında uzun ve ipeksidir. Başındaki tüyler kısa ve yumuşaktır. Ayakları bile tüylerle kaplıdır. Renkler: siyaha yakın kızıl. en ufak bir siyah iz olmaksızın parlak.

  Kişiliği: Eneıjik, duygulu, coşkulu, bağımsız. Yabancılara karşı hoşgörülü değildir.

  Kullanımı: Son derece hızlıdır. Koku alma duyusu mükemmeldir. Her türlü araziye ve iklim koşullarına uyumludur. Her türlü avda kullanılır. Sularia kaplı arazilerde bile çalışabilir. Uzun ömürlü bir köpektir.
 2. Seyran
  Devamlı Üye

  İrlanda Setteri en uzun yaşayan köpek cinsidir.çok iyi bir av köpeğidir.koku alma duyuları oldukça iyidir.yabancılara karşı pek iyi değildir.çok enerjik değillerdir.her türlü iklim koşullarında yaşayabilirler.
+ Yorum Gönder


en uzun yaşayan köpek cinsi,  en uzun yaşayan köpek,  irlanda setteri,  en uzun ömürlü köpek türü