+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Siyah alman çoban köpeği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Siyah alman çoban köpeği


  Siyah Alman çoban köpeğinin özellikleri  alman çoban köpeği.Jpeg

  Alman çoban köpeklerinin boyları dişilerde 57,5 cm, erkeklerde ise 62,5 cm'dir. 2,5 santimetreye kadar sapma olağan karşılanır. Ağırlıkları ise dişilerde 22-32, erkeklerde ise 35-40 kilogram arasındadır. Yüzü sert hatlıdır. Alnı kubbe şeklindedir, burnu uzundur. Burun mantarı siyahtır. Çenesi güçlü olduğundan, keskin ısırışlara sahiptir. Gözleri orta büyüklükte kahverengidir. Neşeli, zeki ve kendinden emin bakar. Kulakları geniş ve dik, önde ve birbirine paraleldir. Boynu uzundur ve kaldırıp indirerek hareket esnasında hızını ayarlar. Kuyruğu uzun ve tüylüdür.

  Bu cins kendi arasında 12'ye ayrılır.[kaynak belirtilmeli] kısa tüylü,uzun tüylü cinsleri vardır bazılarının beli boyun yüksekliğinin yarısı kadar düşük olabilir bunlar genellikle show köpeği(showline) olarak kullanılır.Bazı türlerinin ise beli düzdür(workline) ve düşük bel ile kıyaslandığında daha iridir.

  Alman[1] Çoban Köpeklerinin çeşitli renklere mensup olanları vardır. Genellikle sarımsı kahverengi, siyah - kırmızı ve siyah renklerde olurlar. Nadir olarak tümü siyah, gri kırçıllı ve tümü beyaz renklere mensup olanlarda vardır. Aslında eskiden siyah, gri ve beyaz renkli köpekler daha çok bulunurdu. Kahverengi, siyah gibi renkli köpekler laboratuvarlar da deneyler ile DNA'ları değiştirilerek üretilmiştir. Bu köpeklerin aslı Almanya'da gridir.[kaynak belirtilmeli]

  Alman Çoban köpeği zekası ile meşhur bir köpek ırkıdır.[2] 2000'li yılların başından beri tutulan istatistiklere göre, ABD'de en fazla kayıtlı olarak beslenen ilk 3 köpek arasındadır.[3] Bunda Rin-Tin-Tin ve Strongheart gibi bir çocuk ile (bu ırka mensup) köpeği arasındaki ilişkiyi işleyen popüler filmlerin etkisi olduğu düşünülür.[4]
 2. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  Bu köpekler de keskin zekalarıyla tanınır. Burunlarının da keskin olması nedeniyle polislerin yardımcıları olarak da bilinirler Yani uyuşturucu, patlayıcı vb konularda polise yardım ederler. Yalnız sağlık sorunları yaşarlar ki bu sorunlar genetik olup ameliyat olsalar dahil tam olarak düzelmezler.
+ Yorum Gönder


siyah alman çoban köpeği,  siyah renkli köpek cinsleri