+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Pitbul nasil kopektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Pitbul nasil kopektir
  Pitbulların Nasıl Köpekler Olduğu Hakkında Kısa Bilgi


  Pitbullar ve özellikleri.jpg  Amerikan Pitbull Terrier

  Kökeni: Bu savaşçı köpek 19. yüzyılda İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ile çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edilmiştir. ABD’ne getirilen bu cins burada onun ağırlığını arttıran ve başının daha güçlü hale gelmesini sağlayan Amerikalı yetiştiriciler tarafından mükemmelleştirilmiş ve şu anki durumunu almıştır.

  Tanımı: Erkekler 44-46 cm, dişiler ise 40-42 cm yüksekliktedir. Ağırlıkları 17-20 kg kadardır. Güçlü, kaslı bir gövdesi vardır; aynı zamanda çok çeviktir. Kısa kuyrukludur; yatay duruşlu kalın, kısa, parlak tüyleri vardır. Her renk olabilir. Ancak erkeklerin %80i beyazdır. Amerikan Köpek Kulübü tarafından American Staffordshira, İngiliz Köpek Kulübü tarafından ise Amerikan Pitbull Terrier olarak 2 grup olarak sınıflandırılmışlardır.

  Kişiliği: Çok eski savaş köpeklerinin de genetik özelliklerini aldığından çok cesur ve çok canlı bir köpektir. Düşmanıyla öldüresiye savaşır. Ancak, asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilmesini sağlayacak kadar yetenekli, sakin, iyi huylu ve itaatkar bir köpek haline gelebilir.

  Özelliği: Mülk bekçisi olarak çok iyi sonuç vermiştir. İnsana eşlik eden köpek olarak da değerlidir. Sonuçta her şey pitbullunuzu nasıl eğittiğinize bağlıdır.
 2. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  İnsanlar her ne kadar Pitbuldan korksa da aslında en sakin köpektir. İnsanlar onu saldırgan bir hale sokarlar. Çok cesur köpeklerdir ölesiye kavga ederler. İyi niyetli ve kötü niyetli insanları ayırt edebilme yeteneğine sahiptirler. Oyun oynamaya ve oyun nesnelerini ısırmaya bayılırlar.
+ Yorum Gönder