+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Amerikan pitbull köpeği hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Amerikan pitbull köpeği hakkında bilgiler
  Amerikan pitbull köpeği resmi  pitbull-photo.jpg


  Temel Özellikleri
  Son derece cesur (çok eski savaş köpeklerinin torunudur.) ve çok canlı bir köpektir. Düşmanıyla öldüresiye savaşır. Ancak, asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilecek kadar yetenekli, sakin, iyi huylu ve itaatkar bir köpek haline gelebilir.

  Neler Yapar?
  Mülk bekçisi olarak çok iyi sonuç vermiştir. İnsana eşlik eden köpek olarak da çok değerlidir. Savunma, muhafız köpek, bekçi ve koruma köpeği olarak da iyidir.

  Kökeni
  Bu savaşçı köpek 19. Yüzyıl'da İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerika Birleşik Devletleri'ne getirilen bu cins burada daha güçlü hale gelmesini sağlayan Amerikalı yetiştiriciler tarafından, bazılarının görüşüne göre mükemmelleştirildi.

  Amerikan Köpek Klubü (AKC) tarafından Amerikan Staffordshire Terrier, İngiliz Köpek Klubü (KC) tarafından Amerikan Pitbull Terrier olarak isimlendirilmiştir.
 2. Emine4747
  Devamlı Üye

  Pitbull en saldırgan köpekler'dendir. Bu köpekleri boyları 25-30 kg erkek ile dişilerde aynıdır.Yükseklikleri ise dişilerde 42 44 cm erkeklerde ise 45-48 arasında değişmektedir.
+ Yorum Gönder


pitbull,  pitbull köpek,  pitbul köpekleri,  ingiliz köpekleri,  pitbull isimleri