+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda sivas kangalı saldırgan mıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  sivas kangalı saldırgan mıdır
  sivas kangalı saldırgan mıdır
  sivas-kangal.jpeg

  Bekçilik için yetiştirilen Kangalın görevi,bulunduğu bölgeye yabancı kişilerin yaklaşması durumunda,onları havlayarak uyarmak ve yaklaşmamalarını sağlamaktır.Bekçilik görevi yapan köpekler için saldırma ve yaralama başvuracakları en son davranış şekli olmalıdır.İri ve güçlü bir köpek olan Kangalların yanlış yetiştirilme sonucu saldırganlaşması ve kontrolden çıkarak amaçsızca etrafa zarar vermesi,hem köpek hem de sahibi için tehlikeli sonuçlar doğurur.
  Kangal,öldürmek için tasarlanmış bir hayvan değildir.Örneğin pitbull ırkı köpekler gibi öldürmek amacıyla saldırmaz.Bölgesine giden yabancı bir insana saldırmaya kalktığında bu kişi hareketsiz durur veya bulunduğu yere oturursa,Kangal bu davranışı teslimiyet olarak algılar ve sahibi gelene kadar yabancıyı hareketsiz tutmak için etrafında dolaşır.Bu davranış biçimi Kangalların insanlara öldürmek amacıyla saldırmadığına örnektir.Kangal,sahibini ve ailesini koruma görevini yerine getirirken iyi ve kötü niyetli insanları ayırt etme yeteneğine sahiptir.Eğer gelen kişinin kötü niyetli olduğuna inanırsa harekete geçer.Amacı öncellikle düşmanı eyleminden caydırmak ve uzaklaştırmak aksi takdirde teslim almaktır.Mecbur aldığında düşmana ciddi zararlar vermekten çekinmez ve bunu yapacak güce sahiptir.
  Kangal'ın yurtdışına çıkışı "soy koruma" gerekçesiyle yasaklanmıştır. Ancak bir meraklısı, en güzel Kangal'ı Teksas'ta gördüğünü söylüyor. 2. Ziyaretçi

  Bende bÖylebİr kÖpeyİm olsun İsterdİm amaben bİr 10 yaŞinda bİr Çocugum
+ Yorum Gönder


sivas kangalı,  sivas kangal,  sivaskangalı,  sivas kangali,  sivas kangal köpekleri,  sivas kangalları