+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda araştırmalarla en saldırgan köpek ırkları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  araştırmalarla en saldırgan köpek ırkları
  Araştırmalar sonucunda ırkının içinde yani köpekler içinde en çok saldırgan olan köpek sosis köpeği olduğu sonucuna varılmıştır hiç bir köpek onu saldırganlıkta geçemiyor.
  saldirgan kopekler.jpg

  Ne pitbull ne rottweiler ne de kangal! Hiçbiri 'sosis' köpek Dachshund kadar vahşi değil.
  Her nekadar Pit Bull'u saldırganlıkları ile tanısak da 'sosis' köpeği geçemedi.

  Araştırmada en uslu köpeğin 'tazı' olduğu ortaya çıktı.

  ABD'de yapılan bir araştırmaya göre 'sosis' köpek olarak da bildiğimiz Dachshund cinsi köpekler, 33 cins arasında en saldırgan köpek seçildi.

  Pennsylvania Üniversitesi'nden uzmanların yaptığı araştırmada binlerce köpeğin davranışları incelendi ve 6 bin köpek sahibiyle görüşüldü.

  Araştırmaya göre, Dachshund cinsi köpeklerin beşte birinin yabancıları ısırdığı ya da ısırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Ayrıca her 12 Dachshund'tan birinin de sahiplerini yaraladığı belirlendi.

  Araştırmayı yürüten ekipten Doktor James Serpell yaptığı açıklamada, küçük cins köpeklerin agresif davranışlara daha yatkın olduklarını söyledi.

  En saldırgan köpekler sıralamasında, Dachshund'lardan sonra ikinci sırayı çok daha küçük olan 'chihuahua' adlı köpekler aldı.

  Üçüncü sırada ise, diğer küçük köpek 'Jack Russel' var.

  Saldırganlığın en az görüldüğü köpekler ise golden retriever, labrador ve haskiler. Ayrıca araştırma sonucuna göre en uslu köpek 'tazı'lar. 2. Emine
  Devamlı Üye

  Edinilen bilgilere göre hiç bir köpeğin saldırganlık da geçemediği köpek türü Sosis' tir. Bu köpek son derece vahşi ve son derece saldırgandır. Normalde saldırgan denildiğinde hemen akla Pitbull gelir ama değil Pitbull bile geçemedi artık siz düşünün.
+ Yorum Gönder


köpek ırkları