+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Chinchilla Kedisi Görünüş ve Vücut Yapısı Hakkında Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Chinchilla Kedisi Görünüş ve Vücut Yapısı Hakkında Bilgiler
  Chinchilla Kedisi Görünüş ve Vücut Yapısı ile ilgili bilgi


  Chinchilla Kedisi Görünüş ve Vücut Yapısı nasıldır  chinchilla1.jpg

  Persian ırkı içerisinde ayrı bir sınıf olarak değerlendirilen Chinchilla'lar Persian ırkının temel özelliklerini taşır.

  Ancak dünya çapında kabul görmüş kedi cemiyetleri tarafından henüz resmi onay almaması nedeniyle yapısal özellikleri yetiştiricilere göre değişmektedir. Vücut yapısı Persiana göre daha ufak, daha az tıknaz bir görünüme sahiptir. Bazı yetiştiriciler geleneksel Persian yapısındaki yüz şeklini esas kabul ederken, bir kısmı Chinchilla'nın burun kemiğinin daha uzun ve yüzünün daha çıkıntılı olması gerektiğini savunmaktadır.

  Bu fikrin savunucusu olan yetiştiriciler tarafından üretilen Chinchilla'lar artık Persianın klasikleşmiş üzgün yüz ifadesi yerine daha güleç ve sağlıklı yüz hatlarına sahiptir. Gözleri zümrüt yeşili veya mavi-yeşil renkte ve koyu siyah sürmeli, burun ise ortası siyah çizgili, kırmızı renklidir. Aynı zamanda taban yastıkları olarak adlandırılan pati altları da siyahtır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Cahilane Kedisi Persian ırkına sahip olduğu için onun belli başlı özellikleri taşımaktadır. Cahilane kedi türü Persian kedi ırkına göre çok daha ufak ancak daha az tıknaz bir görüntüye sahiptir.
+ Yorum Gönder


chinchilla,  chinchilla kedi,  chinchilla kedisi