+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Kediler ve Köpekler Arasındaki Farklar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kediler ve Köpekler Arasındaki Farklar
  Kediler ve Köpekler Arasindaki Farklar hakkında bilgi


  Kediler ve Köpekler Arasindaki Farklar nelerdir  Köpekler çabuk eğitilebilir. En basit olarak gel ve otur gibi komutları kolayca öğrenirler. Kedileri komutlara karşı cevap vermeleri için yetiştirmek imkansız olmasa bile çok zordur.
  Kediler sıçrayabilir ve tırmanabilir. Bu da onlara yemek aradıklarında ya da korktuklarında farklı seçenekler sunar. Köpeklerde ise bir tehdit hissettiklerinde uçma ve ya seri kaçma yetenekleri olmadığından bu gibi durumlarda agresif bir tepki vererek saldırıya geçebilirler.
  Kedileri bir ev içinde aslında bir kutu da bile bakmanız için eğitmenize gerek yoktur. Bu onların iç güdülerinde vardır. Köpekleri eve alıştırmak zordur hatta bazıları ne yaparsanız yapın alışmazlar. Ama yine de kedilerden daha etkili bir hırsızlardan korunma yoludur. Tabi ki komşularınızı ısırmadığı sürece !
  Köpekler aslında etçildir ama kendileri için hayati durumlarda ot ile beslenebilirler. Fakat kediler için mümkün değildir. Yaşamlarını sürdürebilmeleri için mutlaka ete ihtiyaçları vardır.

  cat-dog.jpg

  Köpeklerin 42 dişi vardır. Kedilerinse 30.
  Köpeklerin hafızası sadece 5 dakikayken kediler 16 saate kadar hatırlayabilir.
  Kedileri diyete sokmamak lazım en azından birden bire. Çünkü yağları etkili bir biçimde enerji kaynağı olarak kullanamıyorlar. Bunun yerini vucut için enerji olmayan yağları parçalarlar. Bu da tehlikeli bir hastalık olan karaciğer yağlanamasına dönüşür.
  Köpekler avlarını koşarken yakalar. Yani sprinter değil uzun mesafe koşucularıdır. Kediler ise sürpriz bir ataklar avını yakalar. Spinter ve tetiktedirler; uzun mesafe koşamazlar.
  Kedilerin pençelerin patilerindedir. Sürekli keskin kalmaları için sadece gerekli durumlarda çıkarırlar. Ama köpeklerin pençesi geniş bi alana yayılır , sürekli yüzeyle temas içindedir ve kedilere göre daha küt yani az keskin pençeleri vardır.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  köpekler kedilerden daha yırtıcıdırlar örneğin kangal mı daha güçlü yoksa van kedisi mi tabikide kangal daha güçlüdür kangal van kedisini havada, karada,suda, parçalar en güçlü köpek kangaldır.kediler ise gece görüşleri vardır yani gecelerini karanlık yerine aydınlık görebiliyorlar.
+ Yorum Gönder


köpekler,  kediler ve köpekerin farkları,  kediyle köpeklerin fotoğrafları