+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Amerikan Kedisi Hakkında Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Amerikan Kedisi Hakkında Bilgiler

  amerikan kedisi kısaca bilgi
 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Amerikan Kedisi Hakkında Bilgiler

  Amerikan Kedisi Kısaca Bilgi


  Amerikan Kedisi (İngilizce: American Shorthair) bir kedi ırkı. Değerli yüklerini fare ve sıçanlardan korumak amacıyla, ilk göçmenler tarafından Kuzey Amerika'ya getirilen evcil Avrupa kedileri soyundan geldiğine inanılır.[1] Cat Fancier's derneğine göre, 2011 boyunca, Birleşik Devletler'de en popüler sekizinci kedi ırkı olmuştur.[2]
  Amerikan Kedisi foto.jpg

  Amerikan Kedisi Tarihi

  Göçmenler Avrupa'dan Kuzey Amerika'ya doğru denize açıldığı zaman, ambarları farelerden korumak için kedileri tahtada taşımışlardır.[3] Bu kedilerin çoğu, Yeni Dünya'da melezleşerek "göç etti", ve yeni hayat ve iklimle başa çıkabilmek için özel nitelikler geliştirdi. 20. yüzyılın başlarında, bu kedilerin en iyi özelliklerini geliştirmek için seçici bir üreme programı kuruldu.

  Amerikan Kedisi Özellikleri

  Çok atletik bir kedi olan Amerikan Kedisi, akrabası İngiliz Kedisinden daha büyük, ince ve güçlü yapılı bir bedene sahiptir. "Çalışan kedi" olarak da bilinir.
  Kafası geniş, omuzları ve göğsü iyi gelişmiştir; kasları güçlüdür. Kuyruğu orta uzunlukta, tüyleri kalın ve koyudur. En yaygın renkleri beyaz üstüne gümüş rengi, kahverengi üstüne beyaz ve kızılkahverengi üstüne beyaz çizgilidir.

+ Yorum Gönder