+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Kedi Ile Ilgili Kısa Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kedi Ile Ilgili Kısa Bilgiler
  kedi ile ilgili kısa bilgiler nelerdir 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Kedi Hakkında Kısa Bilgiler

  Kedi (Felis catus), kedigiller (Felidae) familyasından avcı, memeli, evcil, etçil bir hayvandır. İnsanlar, kedilerin arkadaşlığına ve onların haşarat, yılan ve akrep avlayabilme kabiliyetine önem vermektedir.
  Kediler en az 9.500 yıldır insanlarla birlikte yaşamaktadır.
  2,5 ile 12 kilo arasında ağırlığa ve dişilerde 50 cm. Erkeklerde 70 cm ye varan ebatlardadır. Çok çeşitli renklere sahip olabilmekle beraber genetik olarak çok farklı ve orijinal renklere de sahip olanları mevcuttur. Kedigiller familyasının genel karakteristik özelliklerini taşımaktadırlar. Ortalama kedi ömrü 14 yıldır. Ancak kediler iyi bir beslenme ile 20 yıldan fazla yaşayabilirler.
  Kediler hoş görünüşlü, yuvarlak başlı, sivri kulaklı, uzun bıyıklı hayvanlardır. Bıyıklarının dipleri sinirlere bağlıdır. Dokunma duyusu görevi yaparlar. Ön ayakları beş, arka ayakları dört parmaklı olup, kancalı tırnaklarını içeri çekebilirler. Tırnaklarını ağaçlara sürterek bilerler. Hassas işitme ve görme duyuları vardır. İnsan kulağının duyamadığı yüksek frekanslı ses titreşimlerini kaydederek çok hafif sesleri duyarlar. Genellikle gece avlanırlar.

 3. Ziyaretçi
  çok güzel ödevimde yardımcı oldu teşekkür ederim
 4. Ziyaretçi
  saolun ama herkezin bildiği şeyler

+ Yorum Gönder


kediler hakkında bilgi,  kediler hakkında kısa bilgi,  kedi hakkında bilgi,  kedi hakkında kısa bilgi,  kediler hakkında genel bilgi,  kedi bilgi