+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Yetişkin Mi Yoksa Yavru Kedi Mi Almak Doğru Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yetişkin Mi Yoksa Yavru Kedi Mi Almak Doğru
  Yetişkin Mi Yoksa Yavru Kedi Mi Almak Doğru kısaca açıkla 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Yetişkin Mi Yoksa Yavru Kedi Mi Almak Doğru

  Yetişkin Mi Yoksa Yavru Kedi Mi


  Kocam ve ben bir evcil hayvan almaya karar verdik. Çünkü dışarıda bir köpek bakabileceğimiz, bahçesi olmayan bir apartman dairesinde oturuyoruz. Bir kedi sahiplenmek isteyebileceğimize karar verdik. Sorumuz şu, Hangisi daha iyi olur, yavru kedi mi, yetişkin bir kedi mi?

  Bir kedi sahiplenme kararınızı tebrik ediyorum! Yetişkin ve yavru kedi arasında son kararı vermeden önce, düşünülmesi gereken birkaç faktör var.

  Altı yaşın altında çocuğunuz var mı?

  İstisnalar olsa da, genel olarak küçük çocukları olan aileler için yavru kedi beslemeleri tavsiye edilmez. Küçük çocuklar yavru kedileri ellerinde nasıl tutacaklarını bilemezler ve yanlışlıkla yavruyu yaralayabilir ya da kedi tarafından tırmalanabilirler. Aynı şekilde, yaşlı kediler gençlerine göre, hem kedi türlerine hem de insanlara karşı daha sabırsızdırlar. Kendisine nasıl bakacağını bilen iki ya da 3 yaşlarında bir kedi, bazı kızışma özellikleri gösterse de, bu gibi bir aile için en iyi kedi olacaktır.

  Yaşlı mısınız?

  Yavru kediler bir sürü bakım ve denetime ihtiyaç duyar. Küçük yaşta ve bebek torunlarınızla birlikte yaşıyorsanız, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Yavru kediler, çocuklar gibidir. Her şeyin içine girmek isterler, her şeyi dökerek etrafı dağıtırlar, iştahlıdırlar. Ve sıkıldıklarında yaramazlaşırlar.

  Yaşınıza bağlı olarak, 10 yaşındaki bir kediyle rahat edebilirsiniz. Bu kedilerin çoğu güzel evlerden gelir ve insan ilişkilerine alışıklardır. Altın yıllarınızı bu gibi bir kediyle mutlu bir şekilde yaşayabilirsiniz.

  Evinizin dışında bir iş hayatınız mı var?

  Bir yavru kedi, yukarıda belirtilen nedenlerden ötürü muhtemelen bu sorunun dışında olacaktır. Herhangi bir yetişkin, siz işteyken, onu meşgul tutmak ve eğlence faaliyetleri sağlamak için onunla kalmalıdır. Eğer sizden biri gün boyunca evdeyse, yavru kedi bir seçenektir, ancak onunla bir egzersize de hazır olmalısınız. Onunla çok eğleneceksiniz, fakat bir haftasonu gezisine çıkmak istediğinizde, bir "kedi bakıcısı" ile onu bırakmak endişelenmenize de neden olacaktır.

  Yaşlı olan ve özel ihtiyaçları olan kediler için reçete


  Eğer sizden biri gün boyunca evdeyse, yaşlı ya da özel ihtiyaçları olan bir kedi sahiplenip sahiplenemeyeceğinizi düşünmenizi isterim. Bu kediler genellikle “sahipsiz” kabul edilir ve kalabalık bir sığınaktaki sevimli yavru kedilerin yanında, hemen hemen her zaman göz ardı edilir. “Öldürme” barınaklarında, daima ilk gidenlerdir. Koşulsuz sevgisiyle sizi ödüllendirecek sevimli sadık hayvanlar olabilirler.

+ Yorum Gönder