+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Köpeğinizle Nasıl Seyahat Edersiniz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Köpeğinizle Nasıl Seyahat Edersiniz
  Köpeğinizle Nasıl Seyahat Edersiniz kısaca açıkla 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Köpeğinizle Nasıl Seyahat Edersiniz

  KÖPEK İLE SEYAHAT ETMEK

  Eğer bir seyahat planlıyorsanız, köpeğinizi beraberinizde getirip getirmemeyi düşündünüz mü? Köpeğinizle nasıl seyahat edeceğinizi biliyor musunuz? Köpeğinizle seyahat etmek eğer doğru düzenlemeleri yaparsanız, eğlence dolu olabilir. Ancak, zayıf planlama gerçek anlamda herkes için tatili berbat edebilir. Köpeğinizi geride bırakmanın çok daha iyi olacağını düşünüyorsanız, bir evcil hayvan bakıcısı arayın ya da köpeğinize kurabileceğini bir köpek kulübesi bulun. Tüylü arkadaşınızın gezinin bir parçası olması gerektiğine karar verdiyseniz, planlamayı başlatın. Köpeğinizin üzerinde her zaman bulunacak geçerli bir kimliği olan bir tasma edinmekle başlayın. Bir mikroçip ekstra güvenlik için faydalı olabilir. Seyahatten önce, köpeğiniz temel eğitimlere sahip olmalıdır, böylece, seyahat süresince uslu duracaktır. Daha sonra, ulaşım, konaklama ve günlük aktiviteleri planlayın. Köpeğinizle nasıl seyahat edeceğinizi öğrenmek daha az stresli ve çok eğlenceli bir deneyim yaratabilir!

  Hava Yoluyla İle Seyahat

  Hava yoluyla ulaşım köpekler için her zaman iyi bir fikir değildir. Köpekler bizlere, evcil hayvan ailelerine yük olmasalar da, hava yoluyla ulaşım genellikle düşünülmelidir. Yük ambarı keyifli bir seyahat deneyimi değildir, rahat köpekler için bile. Bu uçmak bir seçenek değildir demek anlamına gelmez, sadece ideal olanı değildir. Küçük köpek sahipleri şanslıdır. Bazı havayolları, önünüzdeki koltuğun altına koyabilirseniz, evcil hayvanınızı bir taşıyıcı içinde getirmenize izin verecektir. Uçuşunuzu almadan önce, havayolunun köpeklerle ilgili ince ayrıntılarını öğrenin, böylece tamamen bilgilendirilmiş olabilirsiniz.

  Hayvan sever girişimciler, ekonomik olabilen evcil hayvan dostu havayolu firmaları geliştirdi. Sadece evcil hayvanları alan bir şirket olan Amerikan Pet Airways, hayvanların yük kabinindense ana kabinde uçmasına imkan sağlıyor. Ancak, bu uçuşlar sadece limitli şehirlere gerçekleşiyor. Bu tip havayolu şirketleri erişilebilir olana kadar çoğumuzun kurallara uyması ya da kiralık bir uçak için güçlükle para toplaması gerekecek.

  Otomobil İle Seyahat

  Otomobil genellikle köpeklerle seyahat için en iyi yoldur. Eğer bir aracınız varsa, veteriner, park ve benzeri gezilere götürmek için köpeğinizi içine önceden bindirmiş olma şansınız var . Eğer yoksa, şimdi başlamanın zamanı. Bazı köpeklerin araba yolculuğu kaygısı vardır. Otomobil deneyimi ne kadar pozitifse, sürme keyfine o kadar fazla varacaktır. Köpeğiniz sadece arabaya veteriner ziyaretlerinde biniyorsa, veterinerden nefret eder, kaygısı anlaşılabilirdir. Onu parkta, köpek mağazasında(oyuncak ya da ikramlar alabileceği bir yer) ya da başka keyifli bir yerde sonlanan kısa, sık araba yolculuğuna çıkartın. Köpeğiniz araca uyum sağlamazsa, araba yolculuğu pek de iyi bir seçenek olmayacaktır. Köpeğinizi uzun bir araba yolculuğuna çıkarmanız gerekiyorsa, veterinerinize, yolculuğu herkes için daha kolaylaştıracak muhtemel anti-anksiyete ilaçları ile ilgili danışın. Aksi takdirde, diğer seçenekleri bulmanız gerekir. Unutmayın, ilaçlar dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

  Eğer Rover’ın geziyi kaldırabileceğine karar vermişseniz, tüm uygun düzenlemeleri yaptığınızdan emin olun.

+ Yorum Gönder