+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda Pitbullar Hakkında bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Pitbullar Hakkında bilgiler
  Pitbulların özellikleri


  Pitbulların özellikleri.jpg

  Temel Özellikleri

  Son derece cesur (çok eski savaş köpeklerinin torunudur.) ve çok canlı bir köpektir. Düşmanıyla öldüresiye savaşır. Ancak, asgari bir eğitimle yabancıların niyetini anlayabilecek kadar yetenekli, sakin, iyi huylu ve itaatkar bir köpek haline gelebilir.

  Neler Yapar?
  Mülk bekçisi olarak çok iyi sonuç vermiştir. İnsana eşlik eden köpek olarak da çok değerlidir. Savunma, muhafız köpek, bekçi ve koruma köpeği olarak da iyidir.

  Kökeni
  Bu savaşçı köpek 19. Yüzyıl'da İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerika Birleşik Devletleri'ne getirilen bu cins burada daha güçlü hale gelmesini sağlayan Amerikalı yetiştiriciler tarafından, bazılarının görüşüne göre mükemmelleştirildi.

  Amerikan Köpek Klubü (AKC) tarafından Amerikan Staffordshire Terrier, İngiliz Köpek Klubü (KC) tarafından Amerikan Pitbull Terrier olarak isimlendirilmiştir. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Pitbullar çok cesur ve güçlü köpeklerdir. zaten kökenleri savaşçı köpeklerden gelmektedir. bu köpek cinsi insanların bi,r muhafızı gibi biridir. bunun dışında aslında pitbullar çok tehlikeli insanlardır. bu köpeğe sahip olan kişiler onlara göz kulak olmalıdır.
+ Yorum Gönder


ingiliz pitbulu,  ingiliz pitbull,  amerikan pitbull,  ingiliz staffordshire,  pitbullar,  pitbul özellikleri