+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kedi ve Köpekler Forumunda sibirya kurdunun özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  sibirya kurdunun özellikleri
  Sibirya kurdu hakkında bilgi


  Sibirya kurdu 1.jpgSibirya kurdu.jpg

  Sibirya Kurdu Sibirya'nın yerlisidir. Kızak yarışlarında kullanılırlar. Siberian Husky'yi yerliler ve eskimolar kızaklarda kullanırlardı. Eskimolar, gri bir kurtla çiftleşmeleri için bu köpekleri ormana bağlarlar. Bu kızak köpeği 1900'lerin başında Doğu Sibirya'dan ABD'nin kuzeyine getirilerek kızak köpeğinden ev köpeğine dönüşmüştür. Evde bakılan Husky'lere hergün 1 saat, haftada 2 saat uzun yürüyüşler yaptırılmalıdır. Dost canlısıdır. Çocukların varlığı ona geldiği kabileyi hatırlatır. Kendinden emin ve kararlı bir sahibi sürünün şefi olarak sayar ve itaat eder. Husky ya yönetir ya da yönetilir. Yoksa kendini kayıp sayar. Bekçiliğe yatkın değildir. Havlamaktan çok kurt gibi ulurlar.

  Renkleri griden, kurt rengine kadar tüm tonlarda, beyazdan siyaha kadar olan tonlarda olur. -50 derecelere dayanabilir. Yumuşak, kalın tüylüdür. Kulaklar kısa ve diktir. Gözleri kahverengi ya da mavi olur. Omuz yüksekliği erkeklerde 53-60 cm. dişilerde 51-56 cm., ağırlık erkeklerde 21-27 kg. dişilerde 16-23 kg. olur. 2. Elif
  Devamlı Üye

  Ne kadar korkutucu gözleri var olsa da sevgi dolu bir hayvandır.Havlamaktan çok kurt gibi ulurlar.Özellikle kızak yarışlarında kullanılırlar.
+ Yorum Gönder


sibirya kurdu özellikleri ingilizce,  Sivas kurdunun özellikleri ve fotoğrafları