+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Aşk Bize Yakıştı (Mehmet Coşkundeniz) Özeti,Konusu,Karakterleri ve Yorumları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Börtecine
  Devamlı Üye

  Aşk Bize Yakıştı (Mehmet Coşkundeniz) Özeti,Konusu,Karakterleri ve Yorumları
  Aşk Bize Yakıştı


  Yayınevi : Neden

  Basım Yılı : 2004

  Sayfa Sayısı : 160

  Gizli bahçesi ruhumuzun aşk, kaçıp saklanığımız durup soluklandığımız kimi zaman nefessiz kaldığımız gizli bahçe.

  Orada sade seven ve sevilen yaşar, hıçkırıklarla kahkahalar dans eder.

  Güpegündüz düşler yaşarız, zifiri karanlıklar güneşe dönüşür aşk olunca, aşık olunca Şarkılar yükselir içinizden, bazen acılı bir melodiyle bir sokak ortasında kalakalırsınız, ağlamak utanılası değildir, saklamazsınız, durup müziğe karışır ağlarsınız, yanınızdan geçip gider görüntüler, sade onun gözleri ve gözyaşı görünür olur.

  Yanınınızdaysa sevgili müziklerin neşelisi takılır, sarar her tarafınızı keyif, mutlulukla gözlerinin içine bakar tekrar tekrar fısıldarsınız sevdiğinizi, o varsa her müzik neşedir.

  Aşk olmasaydı hangi müzik içinizi kanatırdı, dans ettirirdi

  Aşk olmasaydı şiirler okuyabilir miydiniz puslu havalarda sevgiliye sarılarak

  Aşk herkese yakışır; yüreğimizi aşka açtığımız, inandığımız sürece. Mehmet Coşkundeniz, 'Aşk Bize Yakıştı' da aşkın harikalar diyarında görüp hissettiklerini, aşka inananlarla paylaşıyor. 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Aşk bize yakıştı, gerçek kişilerin gerçek mektupları ve bu kitabı okurken gerçek aşkın ne demek olduğunu daha iyi anlayacaksınız.Yazar aynı zamanda aşka olan bakış açısını ve toplumun aşka olan bakışını çok güzel dille anlatmıştır. İnsanlar birine aşık olmasa bile aşkın ne denli bişey olduğunu anlar ve kendini mektup yazmak isterken bulur.
+ Yorum Gönder