+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Yüzyılın Fırtınası (Stephen King) Özeti, Konusu, Karakterleri, Yorumları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Börtecine
  Devamlı Üye

  Yüzyılın Fırtınası (Stephen King) Özeti, Konusu, Karakterleri, Yorumları
  Yüzyılın Fırtınası (Storm Of The Century)  Yüzyılın Fırtınası.jpg

  Çeviri: Baysan Bayar
  Türkçe (Orijinal Dili: İngilizce)
  506 s. -- 3. Hamur -- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
  İstanbul, Şubat 2006
  ISBN: 9751015936  Little Tall Adası sakinleri, kuzeydoğudan esen korkunç fırtınaya defalarca maruz kalmıştı ama bu sefer durum çok farklıydı. Fırtına, beraberinde çok daha kötü bir şeyi de beraberinde getirmişti çünkü.

  Adaya ilk kar taneleri düşerken, yaşlı Martha Clarendon kelimelerle anlatılamayacak kadar korkunç bir şekilde öldü. Bu ölümün sorumlusu Andre Ligone'ydi ama kendisini yakalamaya geleceklerini bildiği halde, gümüş kurt başlı bastonuyla Martha'nın koltuğunda oturmuş bekliyordu.

  Ada sakinlerini birbirleriyle, en kötüsü de kendi kendileriyle karşı karşıya getiren bu zihin okuyucu şeytani adam, kısa sürede tam bir kabus haline geldi. İğrenç sırların kanlı işaretlerle, büyünün ölümcül gerçeklerle iç içe geçtiği ve çocukların bile ölümü enselerinde hissettiği bu kabustan kurtulabilmenin ise yalnızca tek bir yolu vardı. Ligone de onu öneriyordu zaten: "Bana istediğimi verin, gideyim!"

  Tüm zamanların en iyi korku romanı yazarı Stephen King, ABC televizyonunca dizi yapılan bu kitapta insanın içini ürpertiyor.
  (Arka Kapak) 2. Fatma
  Administrator

  Stephen Kingin Türkçeye çevrilmiş onlarca kitabı var çoğu sinemaya uyarlanmış. Ve hepside birbirinden güzel ve sürükleyici. Stephen Kingin kitaplarını alırken çok düşünmem, direk alırım.
+ Yorum Gönder


yüzyılın fırtınası,  yüzyılın fırtınası özet