+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Siyah Kan Kitap Özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  Siyah Kan Kitap Özeti
  Siyah Kan Kitap Özeti
  Kitabın adı: Siyah Kan
  Kitabın yazarı: Jean-Christophe Grangé
  Çevirmen: Şevket Deniz
  Orijinal adı ve dili: La Ligne Noir - Fransızca
  Orijinal yayın yılı: 2004
  Sayfa sayısı: 464

  J. C. Grangé yine işbaşında. 2003 yılında çıkardığı romanı "Kurtlar İmparatorluğu"yla hem dünyada hem de ülkemizde ününe ün katan Grange yeni kitabıyla Türkçe’de. Yine kanlı, yine delice, yine korkutucu bir roman var karşımızda: "Siyah Kan".Yazarın bir yıl gibi kısa bir sürede kaleme aldığı kitap serbest dalış şampiyonu bir katil ile eski paparazzi, kötülük fikrine ve kaynağına takıntılı bir gazeteciyi karşı karşıya getiriyor. Katil hapiste… Ama daha önce Kamboçya, Tayland, Malezya’da kan dökmüş. Kadınların kanı… Gazetecinin onunla temasa geçmek için oynadığı oyun romanın temelini oluşturuyor. Ama katil bu yemi bir süre sonra yutmuyor. İşte gerçek heyecan da orada başlıyor. Kim av, kim avcı, birbirine karışıyor. Grangé hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir roman "Siyah Kan". Paris’ten Asya’ya doğru deliliğin sınırında bir yolculuk… Dört yüz küsur sayfalık gerilimli bir kâbus… Çok çekici… Yazarın ustalığı kendini bir kez daha çarpıcı bir şekilde gösteriyor. "Siyah Kan"ı okurken kötülüğün ve kötülerin dünyasına doğru nefes nefese bir koşu tutturduğunuzu fark ediyorsunuz. Bu çılgınca koşuya karşı koymak imkansız!

  Güneydoğu Asya'da Yengeç Dönencesi ile Ekvator Çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır. Siyah kanla çizilmiş bir yol. Korkunun ve ölümün hakim olduğu bir yol. Paris. İlk temas. Kuala Lumpur. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun İşaretleri. Kamboçya. Bal ve Fresk. Tayland. Arınma Odası. Dünyadan soyutlanmış bu mekanda neler olduğunu anlayacaksınız! Bankok. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi'dir. Ve Paris. Herşey sona ermedi ,yeni başlıyor.. Çabuk saklan Baba geliyor!

  Jean-Christophe Grangé
  Fransız yazar Jean-Christophe Grangé 1961’de Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. "Paris-Match" için gezi-macera röportajları, "Figaro Magazine" için bilimsel röportajlar hazırladı. Leyleklerin göçü üzerine hazırladığı yazı dizisinden esinlenen "Leyleklerin Uçuşu" adlı ilk romanı 1994’te yayımlandı. Bu kitap sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi. Fransa’da 450 000 adet satan ve dünyada 20 dile çevrilen "Kızıl Nehirler" yazarın ikinci romanı. Grangé’nin üçüncü romanı "Taş Meclisi" ise eylül 2000’de çıktı ve yalnız Fransa’da kısa sürede 150 000 adet sattı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerini Jean Reno ve Vincent Cassel’in oynadığı "Kızıl Nehirler" Hollywood’u keşfetmek için iyi bir koz.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Bir gazeteci magazin haberlerinden sıkılmış ve katilin nasıl cinayetleri işlediğinin peşine düşmeye başlamıştır ancak katil hiç kimseyle konuşmamaktadır ve sır gibi susar. Gazeteci katilin sadece kadınları öldürmesinden onun kadınlara olan ilgisini anlar ve ona bir kadın ismiyle mektuplar yazar ve en sonunda tüm ipuçlarını birleştirerek katilin cinayetlerini anlamaya başlar ancak unuttuğu birşey vardır katil sırrını kimsenin öğrenmesine asla izin vermez ve gazetecinin izin bulmaya çalışır.
+ Yorum Gönder


siyah kan kısa özeti