+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Reşat Nuri Güntekin Çalıkuşu Kitabın Ana Fikri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Reşat Nuri Güntekin Çalıkuşu Kitabın Ana Fikri
  Reşat Nuri Güntekin Çalıkuşu Reşat Nuri Güntekin Çalıkuşu Kitap ÖzetiKitabın Ana Fikri

  Aşkın araya ne girerse girsin asla yok olmayacağıdır.

  Kitaptaki Olay ve Şahısların Değerlendirilmesi

  Feride(Çalıkuşu) : Fransız okulundan mezun; çok güzel, haşarı, canlı, cıvıl cıvıl, yaramaz, duygusal ve akıllı, canayakın, sevimli bir İstanbul kızıdır.

  Kamuran : Feride’nin teyzesinin çok kibar, yakışıklı, sarışın, yüksek öğrenimli, fakat zenginliğinden dolayı herhangi bir işle uğraşmayan oğludur.

  Doktor Hayrullah : Canayakın, iyi kalpli, yaşlı, sevimli, biraz inatçı ve sinirli biridir. Hayatını insanların mutluluğuna adamıştır.

  Munise : Küçük, sarışın ve güzel bir köy kızıdır. Güzel olduğu kadar zeki ve nazik bir kızdır. Feride’nin yalnız geçen günlerinin tek dayanağı olmuştur.

  Kitap Hakkında Şahsi Görüşler

  Kitap, bir romantik roman olduğu için, özellikle duygusal insanların ellerinden bırakamayacakları bir kitaptır. Kitap sade bir dille yazıldığı için akıcı ve sürükleyicidir. Olayların büyük bir bölümünün Anadolu’nun köylerinde geçmesi romana ayrı bir hava vermiştir. Romanda kullandığı idealist bir karakter olan Feride, insanın idealleri uğruna birçok şeyden vazgeçebileceğini göz önüne sermiştir. 2. Ziyaretçi

  çok güzel bi kitap herkese tavsiye edrim
 3. Ziyaretçi
  kamuran değil kamran
+ Yorum Gönder


çalıkuşu ana fikri,  çalıkuşunun ana fikri,  çalıkuşu kitabının ana fikri,  çalıkuşu romanının ana fikri,  reşat nuri güntekin çalıkuşu ana fikri,  Calıkuşu ana fikir