+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Kamer Çerileri Kitap Özet - Kamer Çerileri Kitap Tanıtım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Kamer Çerileri Kitap Özet - Kamer Çerileri Kitap Tanıtım
  Kamer Çerileri Kitap Özet


  Kitap Özet

  Ja nul que Jesu Christ creza

  Non remanra, s'el pot, en est paes:

  Enans fera Bafomairia

  Del mostier de Sancta Maria

  Anlamı şudur: Bundan böyle Îsâ'ya inanan hiç kimse bu ülkede oturmayacak. Azîze Meryem'in kilisesinden Muhammed evi yapılacak. Burada Meryem'e adanmış bir kiliseden câmi yapılacağı haberi veriliyordu. Mekânı cennet olsun, Fatih Sultan Mehmed, İstanbul'u fetheyledi ve AyaSophia kilisesini câmîye çevirtti.

  Batuhan Çelebi ayağa fırladı, tam kapıya doğru fırlayacaktı ki hançer aşağıdan yukarıya doğru bir yay çizdi ve sapına kadar Batuhan Çelebi'nin karnına saplandı. Zavallı Batuhan Çelebi can acısından haykıramadı bile. Kasıklarına doğru akan sıcak kanı hissedebiliyordu. Başı döndü, gözleri bulanık görmeye başladı, yere yıkıldı. Kendinden geçmişti.

  Karşılarında yanıt bekleyen önemli sorular vardı. Nakkaş İbrahim ve ailesinin, Leonardo da Vinci ile ne gibi ilişkileri olabilirdi? Ellerindeki Aya Sofya'nın Gül-Haç'ı tehlikede miydi? Leonardo da Vinci bu Gül-Haç'ı gerçekten Milano Katedrali'nin tepesine dikmeye kararlı mıydı? 2. Acil

  Kamer Çerileri Kitap Özet - Kamer Çerileri Kitap Tanıtım isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder