+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Oniki - Jasper Kent Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Oniki - Jasper Kent
  Oniki


  Oniki, okuru koltuğa çivileyecek müthiş bir gerilim. Jasper Kent’in fırtınalar koparan romanı için dünya basınında öyle iddialı övgüler çıktı ki, yalnızca şu bile durumu anlatmaya yeter: “İnsan olmayan varlıkların yarattığı dehşetin, insanların yarattığı dehşeti vurguladığı bir roman”
  Can Yayınları “Gerilim” dizisinin ilk kitabı Oniki için Türkiye’de hiç uygulanmamış bir tanıtım çalışması yürütüyor. Yayınevinin Satış ve Pazarlama Müdürü Ali Granit konuyla ilgili şunları söyledi:
  “Tanıtım çalışmalarımızda her yeni kitap için ayrı bir senaryo yaratmaya gayret gösteriyoruz. Kitap kapaklarımızdan, kitabevlerine yerleştirdiğimiz kartonetlere, afişlerden internetteki tanıtımlarımıza kadar tüm görsel malzemelerimizi büyük bir özenle tasarlıyoruz.


  Gerilim dizimizin ilk kitabı Oniki için, Napoléon’un ordusunu durdurmaya çalışan Rus savaşçıların havasını en iyi şekilde yansıtmak adına, İstiklal ve Bağdat caddelerinde kitapseverleri Jasper Kent’in on iki kahramanıyla buluşturduk.
  Kitaba ismini veren on iki savaşçı, sabah İstiklal Caddesi'nde, Taksim Meydanından Tünel'e, akşam saatlerinde de Bağdat Caddesi'nde, Suadiye'den Erenköy'e yürüyerek okurlara kitabın tanıtım kartlarını dağıttılar.
  İstiklal Caddesi'nde Can kitabevini, Bağdat Caddesi'nde D&R, Nezih kitabevlerini ziyaret eden savaşçılar geçtikleri her noktada büyük ilgi uyandırdı.
  Her iki caddede de halk tarafından büyük şaşkınlıkla karşılanan bu tanıtım çalışması, profesyonel kamera ve fotoğraf ekibi tarafından görüntülendi.
  Kitap için, savaşçıları canlandıracak on iki karakter oyuncusuyla çalışıldı. Kostüm kreatörü Derya İnci tarafından on iki dönem kıyafeti tasarlandı ve kitaptaki savaşçılara sadık kalınarak kostüm ve karakter makyajları yapıldı.
  1 Haziran'da Türkiye okuruyla bulaşan Oniki 'yi çok yüksek adette basıp, tamamını dağıttık. Kitabevleri okurların kitaba yoğun ilgisinden bahsediyor. Kitabın yazarı Jasper Kent, Türkiye'de ilk defa bir kitap için yapılan bu kampanyadan ve okurun gösterdiği ilgiden çok memnun olduğunu belirtti.
  Bu serinin ikinci kitabının tanıtım çalışmasının sürprizi ise Jasper Kent'in Türk okurlarıyla buluşması olacak.
  Yıl 1812… Napoléon’un orduları Rusya içlerinden Moskova’ya doğru ilerliyor. Çar umutsuz. Son çare, on iki efsanevi savaşçı, on iki Opriçnik. Ancak onların ortaya çıkışıyla tarihin en şaşırtıcı, en dehşet verici hikâyelerinden biri de başlamış oluyor… 2. Acil

  Oniki - Jasper Kent isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder