+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Nişanlılar Kitap Özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Nişanlılar Kitap Özeti
  Nişanlılar Kitap Özeti

  Alessandro Manzoni / İtalyan Edebiyatı / Roman / Literatür Yayınları

  Savaşın, vebanın, kıtlığın pençesinde mahvolan bir şehir… 17. yüzyıl Milano’su. Çaresiz insanlar, çökmüş ve yozlaşmış bürokrasi, iyi kadar kötüyü de bünyesinde barındıran dini kurumlar ve kavuşma mücadelesi veren iki nişanlının nefes kesen öyküsü.

  Yazar, dünyanın neredeyse tüm dillerine çevrilen, İtalyan Edebiyatının baş yapıtı sayılan ve çağdaş birçok düşünce akımını da etkileyen romanında, aşka, hayata, dine, kadere ve iktidara dair sorular soruyor ve okurla sıcak bir diyalog kurarak bu sorulara cevaplar arıyor. Yazar, 17. yüzyıl İtalya’sından birçok kişinin serüvenini anlatırken, dönemin toplumsal, ahlaki ve ideolojik sorunlarını da kendine özgü bakış açısıyla değerlendiriyor.

  İlk kez 1834′te yayımlanan Nişanlılar uzun bir dönem tarihsel romanlara örnek teşkil etmiştir. Akıcı ve içten bir üsluba, yaşayan karakterlerin, yer yer mizahın da, eklenmesiyle roman akıp giderken, kendimizi geçmişe ait bir hikayenin değil de, sanki günümüzde yaşanan olayların içinde buluyoruz… 2. Fatma
  Administrator

  Alessandro Manzoni İtalyan şair ve yazar, Nişanlılar adlı eseri kavuşmak için yaptıkları mücadele ve çektiği zorlukları çok iyi bir dile anlatıyor.
+ Yorum Gönder