+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Mükemmelliğin Rehberi Kitap Özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Mükemmelliğin Rehberi Kitap Özeti
  Mükemmelliğin Rehberi Kitabının Özeti


  Kitabın adı :Mükemmelliğin Rehberi
  Kitabın yazarı:Robin Sharma
  Kitabın yayın evi :Goa
  Yayın tarihi :2008
  Çevirmen :Tülin Penso
  Sayfa sayısı:225 sayfa
  Kitap hakkında inceleme yazısı :  Kişisel gelişim ,bilinçlenme ve sosyal başarı kitaplarında belkide dünyada en çok tanınan yazarı olan estseller yazar ve liderlik uzmanı Robin Sharma nın yine bir kişisel başarı için yapılması gerenleri anlattığı kitabı.. Bu kitap daha çok iş hayatımızda bizi başarıya götürecek ve başarının daim olması için yapmamız gerekenleri anlatıyor.. Kitabın bizim için çok hoş bölümlerinden birini sizler için paylaşmak istiyoruz..

  Nasıl Daha Mutlu Olunur?  Şirketlerine danışmanlık yaptığım yöneticilerde ve işadamlarında çok işe yaramış basit bir fikir: Eğer mutlu olmak istiyorsanız, sizi mutlu eden şeyleri daha fazla yapın. Gayet açık ve net bir noktaya değindiğimi düşünüyorsunuz, ancak öyle değil. Muhteşem çocukluk yıllarımızı geride bıraktıktan sonra birçoğumuz kalbimizi neşeyle dolduran şeyleri yapmayı bırakıyor. Tepe yöneticisi müşterilerimden biri gençken bisikletiyle tek başına uzun gezintilere çıkmaktan çok hoşlandığını söylemişti. “Çocuklarımız doğduğunda ve işimin gereklilikleri arttığında bundan vazgeçtim. Hayat daha yoğun bir hal aldı. Bisikletin üzerinde geçirdiğim zamanlar hayatımın en güzel günleriydi.” Çok başarılı bir işadamı olan bir başka müşterim eskiden bir müzik grubunda bateri çalma tutkusunu benimle paylaştı. “Onlar inanılmaz güzel günlerdi. Daha sonra işe başladım, iş beni tüketmeye başladı. Müzik yapmayı özlüyorum. Bateri çalarken kendimden geçerdim.” İşte Yapılacaklar Listeniz: En büyük on tutkunuzu, sizi neşelendiren ve yaşamın ne kadar güzel olduğunu gösteren on adet faaliyeti sıralayın. Daha sonra on hafta boyunca bunlardan birini haftalık programınıza yerleştirin. Güçlü bir fikir: Programa dahil edilen şeyler yapılan şeylerdir. Bir şeyi programlayana kadar o sadece bir kavramdır ve muhteşem insanlar dikkat çekici yaşamlarını kavramlar üzerine kurmazlar. Başarılarını eylemlerinin ve bu eylemleri kendi yetenekleri dahilinde neredeyse kusursuz yerine getirmenin üzerine inşa ederler. Onlar eyleme geçerler.
  Bu on günlük program işe yarıyor. Ruhunuzu yücelten ve sizi sevinçten uçuran şeyleri yapmaya başladığınızda, belki de kaybetmiş olduğunuz mutluluk hissiyle yeniden buluşacaksınız. Yaşamın amacının bir bölümü de mutlu olmaktır. Gerçekten mutlu.

  Ruhunuzu yücelten ve sizi sevinçten
  uçuran şeyleri yapmaya başladığınızda,
  belki de kaybetmiş olduğunuz mutluluk
  hissine yeniden ulaşacaksınız 2. Acil

  Mükemmelliğin Rehberi Kitap Özeti isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder