+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Leyleklerin Uçuşu Kitap Özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  Leyleklerin Uçuşu Kitap Özeti
  Leyleklerin Uçuşu(özet)|

  Kitabın adı: Leyleklerin Uçuşu
  Kitabın yazarı: Jean-Christophe Grangé
  Çevirmen: Ali Cevat Akkoyunlu
  Orijinal adı ve dili: Le vol des cigognes - Fransızca
  Orijinal yayın yılı: 1994
  Sayfa sayısı:
  360

  "Leyleklerin Uçuşu"nda yazar, Avrupa’dan Orta Afrika’ya kadar, her yıl düzenli olarak göç eden leyleklerin bu özelliğinden yararlanan uluslararası bir şebekenin faaliyetlerini anlatıyor. Grangé’nin korku labirentinin bir yanında dünyanın en sıkı denetlenen elmas madenlerinden yapılan kaçakçılık, diğer yanında da kalpleri çalınmış cesetler duruyor.
  "Leyleklerin Uçuşu"nda okuyucu, adrenalin hapı yutmuş gibi, kitabın ilk sayfalarda tutulduğu heyecan fırtınasından, sonuna kadar kurtulamıyor.


  Jean-Christophe Grangé
  Fransız yazar Jean-Christophe Grangé 1961’de Paris’te doğdu. Serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. "Paris-Match" için gezi-macera röportajları, "Figaro Magazine" için bilimsel röportajlar hazırladı. Leyleklerin göçü üzerine hazırladığı yazı dizisinden esinlenen "Leyleklerin Uçuşu" adlı ilk romanı 1994’te yayımlandı. Bu kitap sekiz bölümlük bir TV dizisi haline getirildi. Fransa’da 450 000 adet satan ve dünyada 20 dile çevrilen "Kızıl Nehirler" yazarın ikinci romanı. Grangé’nin üçüncü romanı "Taş Meclisi" ise eylül 2000’de çıktı ve yalnız Fransa’da kısa sürede 150 000 adet sattı. Mathieu Kassovitz tarafından filme çekilen ve başrollerini Jean Reno ve Vincent Cassel’in oynadığı "Kızıl Nehirler" Hollywood’u keşfetmek için iyi bir koz.
 2. Asel
  Bayan Üye

  Leyleklerin Uçuşu

  Türkçede iki kitabı (Kızıl Nehirler ve Taş Meclisi) yayımlanan ve Doğan Kitapın davetlisi olarak TÜYAP 2001de İstanbulu ziyaret eden Grangé, Leyleklerin Uçuşuyla, ustalığını bir kez daha kanıtlıyor.Leyleklerin Uçuşunda yazar, Avrupadan Orta Afrikaya kadar, her yıl düzenli olarak göç eden leyleklerin bu özelliğinden yararlanan uluslararası bir şebekenin faaliyetlerini anlatıyor. Grangénin korku labirentinin bir yanında dünyanın en sıkı denetlenen elmas madenlerinden yapılan kaçakçılık, diğer yanında da kalpleri çalınmış cesetler duruyor. Leyleklerin Uçuşunda okuyucu, adrenalin hapı yutmuş gibi, kitabın ilk sayfalarda tutulduğu heyecan fırtınasından, sonuna kadar kurtulamıyor.
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Kitabın kahramanı Louise dir. Louise ailesi o küçükken öldüğü için başka bir aile tarafından büyütülür ve büyüdüğünde leyleklere merak saldığı için onlarla ilgili araştırma yapmak ister ve babası onu bunun için biriyle tanıştırır işte olay bundan sonra başlıyor çünkü Louise bundan sonra sürekli maceralar yaşıyor ve bu maceralar onu ailesinin ölmediği gerçeğine götürüyor ve ailesini bulmak için yanlarına gittiğinde asıl gerçekleri öğreniyor. Kitabı elinize aldığınızda bırakmak istemeyeceğiniz serüven dolu bir kitap.
 4. AZMİYE
  Devamlı Üye
  Leylekler her sene soğuktan sıcağa doğru göç eder ve tekrar sıcak oldu mu göç ettikleri yere geri dönerler ancak bu sefer leylekler geri gelmedi bunu araştıran bir çok kötü olaylarla karşılaşır.

+ Yorum Gönder


leyleklerin uçuşu özet,  leyleklerin uçuşu kitap özeti,  leyleklerin uçuşu özeti,  leyleklerin uçuşu,  leyleklerin uçuşu kitap özetleri,  leyleklerin ucusu ozet