+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Orhan Kemal Kötü Yol Kitap Özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Orhan Kemal Kötü Yol Kitap Özeti
  Orhan Kemal Kötü Yol Kitap Özeti


  Orhan Kemal Kötü Yol Kitap Özeti.jpg


  Orhan Kemal – Kötü Yol Kitap Özeti, orhan kemal kötü yol konusu, orhan kemal kötü yol romanı, orhan kemal kötü yol özet, orhan kemal kötü yol kitabı, orhan kemal kötü yol kitabının özeti, orhan kemal kötü yol kitabının özeti hakkındaki bilgiler.

  Kötü Yol, güç ilişkilerine değinmekle birlikte tipik bir melodramdır: buluşma, ayrılma, tehlike ve birleşme kurgusu içerir. Bu, hayat dolu erkekler ve kadınlar, aşk, tutku ve entrika demektir.

  Orhan Kemal’in dili erkeklik kalıplarına göre işler ve kadınlar, hemen her defasında erotik bir obje olarak sunulurlar. Kadın vücudundan bahsederken kullanılan dil tercihi bakma hazzı yaratacak biçimde kullanılır.

  Bu dünya, filme aktarılırken o bakma hazzını artıracak veya carne yi çağrıştıracak biçimde tipleştirmeler yapılıyor. İkinci bir unsur, Orhan Kemal romanları, gerçekçi ve canlı kılan, mekânların, argo ve konuşma iştahının yansıtılmasıyla ilgilidir.Kısaca aktaracak olursak kötü yola düşen saf ve masum bir genç kızın serüveni anlatılır. 2. Fatma
  Administrator

  Roman ilk başlarda hikayenin başkahramanı olan İhsan’ın yaşadığı anadolunun bir köyünde geçiyor.İhsan burada bir şantiyede çalışıyor. Bir kaç sene önce Romanın, dizi filmi çekilmişti, ama çoğu yerlerde dizi, romanla bağdaşlanmadı.
+ Yorum Gönder


kotu yol ozet,  kötü yol kitap özeti