+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Özetleri Forumunda Örümcek Adam: Kara Panter Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Örümcek Adam: Kara Panter
  Kara Panter


  Peter Parker/Örümcek Adam Peter’ın anne ve babası o henüz bir bebekken geçirdikleri uçak kazası sonucu hayatlarını kaybetmişlerdi. Ailesinin ölümünden sonra Peter’ı amcası Ben ve yengesi May kendi himayelerine alarak, onu kendi öz çocukları gibi severek yetiştirdiler. Peter oldukça zekiydi ve özellikle kimyaya özel bir yeteneği vardı. Fakat 15 yaşında bir lise öğrencisiyken sosyal hayatı pek de parlak sayılmazdı. Okulda sürekli ‘inek’ muamelesi görür, özellikle okul takımının yıldızı Flash Thompson ve arkadaşları tarafından her gün itilip kakılır, onunla dalga geçilirdi. Günün birinde katıldığı bir bilim fuarının hayatını tamamen değiştireceğini tahmin edemezdi.
  r-mcek-adam.jpg
  Buradaki deneylerden biri sırasında bir örümcek yanlışlıkla deney alanına girip yoğun miktarda radyoaktiviteye maruz kaldı. Bu örümcek ölmeden önce yakınında bulunan Peter’ı ısırdı. Peter bu ısırığın etkisiyle tamamen sersemlemiş bir şekilde hızla binadan dışarı çıktı. Ne olduysa işte o an oldu. Caddeye dikkat etmeden fırlayan Peter arkasından hızla ilerleyen arabayı görmemişti. Fakat garip bir nevi altıncı his yaklaşan tehlikeyi fark edince Peter düşünmeden ani bir refleksle zıpladı. Bu ani tepkisiyle metrelerce zıplayan Peter bir anda kendini düz bir duvara tutunmuş olarak buldu. Olayın ilk anlarında yaşadığı şaşkınlığı üzerinden atan Peter bu garip yeteneklerine sahip olma sebebini anladı. Örümceğin ısırığı ****bolizmasını değiştirmiş, ona insan üstü bir güç, hız, çeviklik ve onu yaklaşan tehlikelere karşı uyaran örümcek hislerini kazandırmıştı. Kimya yeteneğini de kullanarak bir ağ formülü icat edip bileklerine takacağı mekanik ağ-atıcılar yaptı. Geleceğin en büyük süper kahramanlarından biri doğmaya başlamıştı. 2. Fatma
  Administrator

  Hem büyüklerin hemde çocukların sevdiği bir hayal kahramanıdır. Kötülerin düşmanı iyilerin dostu olan örümcek adam, çizgi roman, çizgi film ve beyaz perdeye uyarlanmıştır oldukça ilgi görmüştür.
+ Yorum Gönder