+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi
  İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi

  Kolektif
  Çeviren: Senem Onan
  Mandolin Yayınları
  Kasım 2008, 60 Sayfa

  Sezen Aksu'nun çocuklarımıza özel önsözüyle

  Bu gezegende yaşayan her erkek, kadın ve çocuk, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi denilen 30 özel maddeyle korunur. Nerede yaşarsak yaşayalım, kim olursak olalım, bunlar bizim haklarımızdır ve kimsenin bunları bizden almaya hakkı yoktur.

  Elinizdeki özel koleksiyon, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin imzalanışının 60. yılını kutlamak amacıyla, Uluslararası Af Örgütü'nün işbirliğiyle yayınlandı.

  Her maddeyi ünlü bir çocuk kitabı yazarı, ressamı ya da tasarımcısı özel olarak resimlemiş, beyanname metni Uluslararası Af Örgütü tarafından çocuklar için özel olarak uyarlanmıştır. Ortaklaşa emeğin ürünü olan bu çalışma göz alıcı tasarımı, eğlenceli çizimleriyle, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ni kuru bir metin olmaktan çıkartıp hayatın canlı bir parçası hâline getirmeyi ve çocuklara insan hakları kavramını benimsetmeyi amaçlamaktadır.
 2. SUGAR LADY
  Devamlı Üye

  Resimlerle İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi

  Paylaşım için tşkler
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bu dünyada yaşayan her erkek kadın ve çocuk insan hakları beyannamesi denilen ve toplamda 30 maddeden oluşan bir yasa ile korunmaktadır. bu yasalar insanların var olduğunu belli haklara sahip olduğunun en büyük kanıtıdır.
+ Yorum Gönder