+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Tanrıça serisi- P.C. CAST Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Tanrıça serisi- P.C. CAST
  Deniz Tanrıçası - Tanrıça Serisi 1. Kitap
  Deniz Tanrıçası.jpg
  DENİZ TANRIÇASI GECE EVİ SERİSİNİN YAZARI P.C. CAST’TAN TUTKUNU OLACAĞINIZ YEPYENİ BİR SERİ TANRIÇA SERİSİ’NİN BİRİNCİ KİTABI DENİZ TANRIÇASI “Kim bir tanrıça olmak istemez ki?.. Buradaki ilginç aşk hikâyeleri keskin karakterler ve zekice diyaloglarla dolu.” Romantic Times “Deniz Tanrıçası kesinlikle bu zamana kadar okuduğum en farklı fantastik romans. Başından sonuna kadar, sürprizlerin hiç sonu yok. Kitapları o kadar keskin ki bir çocuk gibi imkânsıza inanma payı bırakıyor. Çok sevdim!” Sharon Sala “Fantastik tutkunlarının büyük zevk alacağı bir kitap.” Christopher Moore “Aksiyon dolu, eğlenceli, fantastik bir eser. P.C. Cast klasik fantastik öğeleri unutamayacağınız bir hikâye içinde işlemiş. Kesinlikle tavsiye ediyorum.” K.D. Wentworth “Eğlenceli, seksi… ilginç diyaloglar var. İyinin kötüye, modern kolaylıkların eski kültüre karşı savaşında bir parça Güzel ve Çirkin’i andıran bu seri sizi büyüleyici bir fantastik dünyaya taşıyacak.” Romance Reviewer
 2. Asel
  Bayan Üye

  Tanrıça Serisi 2. Kitap / Bahar Tanrıçası

  Bahar Tanrıçası.jpg


  Bu sefer, şansız bir fırıncının tanrıçayı yemek kitabıyla çağırması üzerine hikaye başlıyor.

  Lina'nın Tulsa daki son moda fırını az kazanç sağlıyordur ve bir plan yapması lazımdır. Italyan Tanrıçaların yemek kitabına rastlayınca Lina sorularının çözümünü bulduğunu düşünmesine -hatta bu işlerinin kurtulması için bir tanrıçayı uyandırması gerekse bile- engel olamaz.

  Yakında Lina kendi planları olan Demeter ile kendini karşı karşıya bulur. Demeter Lina'ya ruhunu, fırındaki yeni hayatına soluk getirecek olan Bahar Tanrıçası Persephone ile değiştirmesini teklif eder. Karşılığında Lina yeraltı dünyasının kurallarına uymak zorundadır.
  Bundan önce, Lina'nın problemleri ekmek mayası veya ikinci buluşmalarla ilgilidir. Şimdi büyüleyici Persephone kılığındayken Lina'nın aklına ruhlar dünyasına baharı getirmek gibi zorlu görevler geliyordur. Ama yakışıklı, düşünceli Hades kalbinde kıvılcımlar tutuştururken, Lina Yeraltı Dünyasının Lord'unun hayallerinin adamı olabileceğini merak ediyordur.

 3. Asel
  Bayan Üye
  Işık Tanrıçası - Tanrıça Serisi 3. Kitap
  Işık Tanrıçası.jpg

  Dekoratör Pamela Gray aşk arayışından vazgeçmek üzeredir. Bencil adamlarla uğraşmaktan bıkıp usanmıştır. Artık tanrı gibi birisine âşık olmak istiyordur. Bu isteğini dillendirirken farkında olmadan çağırdığı Tanrıça Artemis ise onun için çok farklı planlar yapar.

  İkiz kardeşler Apollon ve Artemis, artık kendilerine değer verilmeyen bir dünyaya, Las Vegas Krallığı'na gönderilir. Artemis'in bu dünyada aklına gelebilecek en son şey, bir ölümlünün dileğini yerine getirmektir ama sonunda bu dileği gerçekleştirebilmek için erkek kardeşinin yardımına ihtiyaç duyar. Yalnız bir kadına aşkı yeniden tattırmak için yakışıklı ve çekici Işık Tanrısı'ndan daha iyisi de yoktur.

  Fakat Apollon, topuklu ayakkabılarının üzerinde etrafı ateş gibi yakan bu ölümlü kadın için tam olarak hazır değildir. Pamela bir ölümlü olmasına rağmen bir tanrıça ruhu taşımaktadır fakat hayatın kumardan ibaret olduğu Günah Şehri'nde, tüm korkularından arınıp yeniden âşık olma cesaretini gösterebilecek midir?

  "Çılgın bir macera."

  -All About Romance-

  "Duygusal, komik, erotik."

  -The Best Reviews-

 4. Asel
  Bayan Üye
  Gül Tanrıçası; Tanrıça Serisi 4. Kitap


  Gül Tanrıçası.jpg

  Büyülü bir aşk bütün engelleri aşabilir mi?

  Deniz Tanrıçası, Bahar Tanrıçası, Işık Tanrıçası, ve şimdi de Gül Tanrıçası Tanrıça Serisi 4. kitabıyla ve tüm heyecanıyla kaldığı yerden devam ediyor

  Empusai ailesinin gülleri, ailenin kadınlarının bahçeleri için feda ettiği kan damlaları sayesinde yüzyıllar boyunca çiçek açmıştır. Mikki, ailesinin bu tuhaf geleneğini sürdürmesinin yanı sıra normal hayatına da devam etmektedir. Ta ki farkında olmadan bir ritüeli tamamlayıp kendini Gül Diyarı'nda bulana dek

  Çok uzun bir zaman önce büyük bir öfkeye kapılan Tanrıça Hekate, Gül Diyarı'yla birlikte Diyar'ın koruyucusunu da sadece bir rahibenin bozabileceği sihirle büyüler ve şimdi bu sihrin ortadan kaldırılması konusunda Mikki'ye güvenmektedir.

  Canavar gibi görüntüsüyle Koruyucu ilk başta Mikki'nin korkmasına neden olur ancak kısa zamanda kadının, o ana dek hiçbir erkeğin yapamadığı kadar, ilgisini çekmeye başlar. Ama hem Gül Diyarı'nın hem de Koruyucu'nun kurtuluşu, Mikki'nin yaşam kaynağı olan kanını feda etmesine bağlıdır

  "Olağanüstü Modern bir yorumla sunulan sihir, efsane ve romantizm. Yazarın hayal gücü ve hikâye anlatma yeteneği bu tür için biçilmiş kaftan."
  -Romantic Times-
  (Tanıtım Bülteninden)


 5. Fatma
  Administrator
  Bir çok fantastik roman okudum ama Deniz Tanrıçası okuduğum en farklı fantastik roman. Yazarın gayet sade ve anlaşılır bir anlatımı var.

+ Yorum Gönder