+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Yeşil Karanlık Konusunu Okuyorsunuz..
  1. Asel
    Bayan Üye

    Yeşil Karanlık
    Yeşil Karanlık


    Yeşil Karanlık.jpg

    On altıncı yüzyıldan yirminci yüzyıla uzanan ölümsüz bir aşkın hikâyesi olan Yeşil Karanlık; içinde mistisizm, şüphe, gizem ve romantizmin izlerini taşıyor. Richard Marsdonun genç bir Amerikalı kadın olan Celia ile yaptığı evlilik; Richardın içine kapanması ve Celianın yorucu bir duygusal bunalıma girmesiyle trajik bir hâl alır. Akıllı bir doktor, Celianın geçmişinden ancak onu tekrar yaşayarak kurtulabileceğini fark eder.Böylece Celia, çok güzel ancak şanssız bir hizmetçi olduğu bir önceki yaşamına, dört yüz yıl öncesine geri gider. Onun gözlerinden, dinî çekişmelerle dağılan Tudor Döneminin İngilteresini görürüz. Kral Edward, Kraliçe Mary ve Kraliçe Elizabeth ile tanışıp dönemin tüm gösterişine, gücüne ve acımasızlığına şahit oluruz. Her ne kadar Celia ve hayran olduğu adam, aşklarının korkunç sonuçlarından kaçamasalar da kader onlara bir şans daha verecektir.Anya Seton, Yeşil Karanlık ile on altıncı yüzyılı, canlı ve tutkulu bir şekilde gözler önüne seriyor.

    Yeşil Karanlık benim en sevdiğim kitaplardan biridir Seton, muhteşem bir yazım diline sahip ve insanoğlunun acınası doğasını çok iyi anlıyor İçimdeki yazar, Setonun dili kullanımı, betimlemelerdeki canlılığı ve neredeyse dayanılmaz bir şekilde zirveye ulaşan duyguların derinliğini gösterme yeteneğiyle kendinden geçiyor.BARBARA SAMUEL
  2. Fatma
    Administrator

    Tavsiye edilebilecek tarihi romanlardan bir tanesi. Reenkarnasyonla ilişkilendirilmiş aşkı anlatan tarihi bir anya seton romanı.
+ Yorum Gönder