+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Altı Kardeşler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Altı Kardeşler
  Altı Kardeşler
  Altı Kardeşler.jpg

  Altı Kardeşler, arı duru masallarıyla uzun yıllardan beri çocuklara arkadaşlık eden Oğuz Tansel’in dört küçük masal kitabından ikincisi. Diğerleri ise: Üç Kızlar, Yedi Devler ve Mavi Gelin.

  Masallar bizi içimizde canlanan, bilmediğimiz bir büyülü dünyaya götürür. Çok kısa bir süre konuk olduğumuz bu dünya zihnimizden hiç silinmez, hep o olağanüstü kahramanları yaşar ve yaşatırız. Bizim gizli bahçemizdir masallar, masal kitapları… Altı Kardeşler’in açtığı kapıdan girilen bahçede de bir tekerleme ve dört masal karşılayacak bizleri. Devler, dev anaları, bey kızları, bey oğulları, peri kızları, peri oğulları, iyiler, kötüler, yoksulu varsılı ile insanımız bu masallarla eğlendirecek bizi, korkunç bildiğimiz sevimli hayvanlar bu bahçede avutacak, oyalayacak…

  Yazar: Oğuz Tansel
  Yayınevi: Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık
  Çevirmen: Resimleyen: Mustafa Delioğlu
  Sayfa sayısı: 71
  Basım tarihi: Ağustos 2011
  Kategori: Mitoloji / Destan / Folklor
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Altı kardeşler adlı kitap aslında bir masal kitabıdır. ve bu kitabın yazarı da oğuz tanseldir. oğuz tanselin yazmış olduğu bu kitap on un dört büyük masal kitaplarında ikincisidir. altı kardeşler masalı bizleri hiç bilmediğimiz yerlere götürür. buy kitabın başlangıcı bir tekerleme ve dört masal ile başlamaktadır.
+ Yorum Gönder