+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Ateş hattında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Ateş hattında
  Ateş Hattında
  Yazarı : Mesut Taner GENÇ

  Güneydoğu illerimizde görev yapan bazı emekli askerler, PKK ile mücadele konusunda yaşadıkları deneyimleri anlatan kitaplar yazdılar. Faka't devletin idari makamlarından, şimdiye kadar böyle bir girişimde bulunan olmadı. Terör ve törerle mücadele, sanki sadece askerlerimize ihale edilmiş gibi. Çünkü devletin en yetkili idari makamları, konuşmaları gereken yerlerde susuyorlar.
  PKK terör olaylarının zirvede olduğu 1993-1995 yılları arasında Şırnak-Beytüşsebap Kaymakamı olarak görev yaptım. Görevde bulunduğum sıralar bölgemizde yaşanan Kürtçülük akımını ve buna bağlı olarak ortaya çıkan PKK terörünün nedenlerini, bir kaymakam gözüyle tetkik ettim.
  Bu kitapta, özellikle örgütün silahlı kadroları ile güvenlik güçlerimiz arasında devam eden mücadelede uygulanan strateji, taktik veyönternleri inceleyerek terörün şimdiye kadar neden önlenemediği konusundaki düşüncelerimi açıkladım.
  Aynı zamanda yöre halkına, Türk devletinin kanatları altında olduklarını; ilgi, şefkat ve muhabbetle hissettirmek gerekiyor. Tehlikenin tam ortasındaki mahrumiyet bölgelerine "Ben devletim, devlet her yere her saatte gider" düsturuyla ulaşmak gerekiyor

  Yayınevi : Kaknüs Yayınları
  Fiyatı : 7.50. TL
  Kapak / Resimleyen : Hatice DURSUN
  Basım Yeri / Tarihi : İstanbul / 2008 - Temmuz
 2. Acil

  Ateş hattında isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder