+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Yunan mitolojisi ile ilgili romanlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Yunan mitolojisi ile ilgili romanlar
  Yunan Mitolojisi İle İlgili Romanlar


  Yunan ve Roma Mitolojisi

  Helene Laporte Colette Estin
  Çeviren: Musa Eran

  Kitabın Konusu:
  Doğa olaylarıyla ve insanlık tarihiyle ilgili hayal ürünü öykülerin toplamı olan mitoloji aslında, tıpkı bilim gibi, insanın evreni ve dünyayı anlama, açıklama çabasının bir ürünü

  Yunan ve Roma Mitolojisi, her şeyi anlamaya çalışan insanoğlunun yaratıcılığının kaynaklarını gözler önüne seriyor; ilkçağın iki önemli uygarlığının ayrıntılı bir resmini çiziyor.


  Antik Yunan Hikayeleri  James Baldwin


  Kitap Hakkında :

  Zeus`un öfkesini, Hera`nın kıskançlıklarını, Eros`un tutkularını kim bilmez ki?

  Antik Yunan Efsaneleri yüzyıllar boyunca gencinden yaşlısına güzel ve gizemli şeyleri duyup düşünmeyi seven herkese zevk kaynağı olmuştur. Onlar insanlık tarihine bırakılan bir mirastır. Edebiyat tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır. Çeşitli halkların edebiyatlarından etkilenmiş ve onların edebiyatlarını etkilemişlerdir.

  O dönemin insanları başlarına gelen olayları, duygu ve düşüncelerini, dünyayı algılayışlarını bu tanrı ve kahramanlara uyarlayarak anlatmışlardır. Antik Yunan Tanrıları kıskançlık, kin, nefret, aşk, sevgi gibi duygularla donanmıştır.

  Zeus`un öfkesini, Hera`nın kıskançlıklarını, Eros`un tutkularını kim bilmez ki?

  Bu kitapta birbirinden ilginç birçok hikâye okuyacaksınız. O dönemin insanının duygu ve düşüncelerini daha iyi anlayacak, yaşadığımız toprak parçasına daha farklı gözle bakacaksınız
 2. Acil

  Yunan mitolojisi ile ilgili romanlar isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


yunan mitolojisi ile ilgili romanlar