+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Şaİr ve fotoğrafçı Ömür erdoğan kİm? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. editör
  Yeni Üye

  Şaİr ve fotoğrafçı Ömür erdoğan kİm?
  Şair ve Fotoğrafçı Ömür Erdoğan Kim ?


  mür erdoğan.jpg

  mür erdoğan1.jpg


  HAKKIMDA

  1974 Rize doğumlu. İlk,orta ve lise eğitimini Rize de tamamladı. Torna tesviye bölümünden mezun oldu.
  1987 Rize Hamidiye de başladığı futbol hayatına 13 yıl boyunca amatör ve profesyonel olarak çeşitli şehir kulüplerinde devam etti.


  1998 yılında yerleşmeye kadar verdiği İstanbul'da özel sektörde bir firmada çalışmakta olan Ömür Erdoğan Sakarya Üniversitesi Mekatronik bölümünde eğitimine devam etmektedir.

  2002 yılında beri amatör olarak fotoğraf çekmektedir. ÇOCUKLAR ÇİÇEKTİR adlı kişisel sergisinin yanı sıra, fotoğrafları çeşitli karma sergilerde de yer almıştır. Halen çalışmalarını sürdürmektedir.

  Lise yıllarında amatörce yazmaya başladığı şiirlerini 2006 yılında Elçi yayınları tarafından basılan YELKOVAN KUŞU; adlı kitabın da topladı. İkinci kitabının hazırlıkları devam etmektedir.

  ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) ve
  TURMEPA ( Deniz Temiz Derneği) üyesidir

  HAYATA BAKIŞIM
  Yaşanılması ve söylenilmesi gerekenleri uzun uzadıya anlatım durumunu,öykülü bir kavram olarak düşünürsek;kısa-özlü yazım sanatı ile izah etmeyi daha uygun gördüm.
  Ve şiir yazmaya karar verdim.İyi ki bu kararı vermişim.Her kelimesinde ve cümlesinde kendimi buluyor olmanın güzelliğinin yanısıra;bütüne bakıldığında bilinmeyen duyguların çiçek açtığını gördüm ve yaşadım.
  Ve bu yaşamak beni yerine göre olması gereken ihtişamlı hayatın ,diğer yaşamlara inat;yaşanılıyor olması,ruhumdaki fırtınaları anlatmak sanatı olan şiire yöneltti.
  Şimdilerde yayımlanmakta olan YELKOVAN KUŞU şiir kitabımla,hayatın çirkinliklerine ve güzelliklerine de bir pencere açtığımı düşünüyorum.
 2. Acil

  Şaİr ve fotoğrafçı Ömür erdoğan kİm? isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder