+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Letafet kimin eseridir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Letafet kimin eseridir
  kısaca letafet kimin eseridir 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Letafet kimin eseridir

  KISACA LETAFET ESERİ KİME AİTTİR
  Letafet, Soner Olgun'nun yazdığı tiyatro oyunu. İki perdelik eser, ilk kez 2008 yılında Tiyatro Cef tarafından Murat Karasu yönetiminde sahnelendi. Bu sahnelenişinde Hüseyin Avni Danyal, Mert Ali Yavuzcan, Zeynep Gülmez ve Galip Erdal oynadı.

  Tilki, Letafet'in randevu evindeyken polisler bu eve baskın yapar. Evden yakalanmadan çıkmayı başaran Tilki, polislerden kaçarken kendisini "çöp toplayıcı" olarak tanımlayan Derviş'in barınağına sığınır. Derviş, Tilki'nin polislerden saklanmasına yardım eder. Komiser her yerde Tilki'yi ararken iki adam barınakta konuşmaya başlarlar. Aşk, hayat, para, mülkiyet, ebeveynlik ve seks gibi konular hakkında sohbet ederler. Komiser bu aramalar sırasında Derviş'in evine de birkaç kere uğrar ve Letafet'ten bahseder. Komiser, çok güzel bulduğu Letafet'in evinde yakalayamadığı adamın basit bir zampara mı yoksa randevu evinin ortağı mı olduğunu çözememiştir.

  Üç erkek de Letafet'e arzu duyar. Sahnede hayali gösterilen Letafet'in gerçekten yaşayıp yaşamadığı bilinmez. Erkeklerin bilinçaltlarındaki bir hayal de olabilir çünkü her erkeğin Letafet'i algı başka başkadır. Üç adam gecenin sonunda birbirinden ayrılır. Tilki, taksiye binip gider. Derviş, Tilki'ye bir şeyler öğretmiş olmanın mutluluğunu yaşar. Komiser ise kaçağı yakalayamamıştır.

+ Yorum Gönder


letafet kimin eseri,  letafet kimin