+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kitap Tanıtımları Forumunda Cehennem kitabının özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Cehennem kitabının özeti
  Cehennem kitabının özeti

  Yazar : Dan Brown


  Dan Brown bu kitabı yazarken Dante'nin Cehennem'inden esinlendiğini söylemişti. Kitabı okurken de bu etkiyi görebiliyorsunuz; Dante'nin cehennemi sizi içine çekiyor!

  Bugün Dünya Sağlık Örgütü'nün de açıkladığı üzere dünya nüfusu büyük bir hızla artmakta. Kitapta da bu nüfus artışının yaşantımızı nasıl olumsuz etkileyeceği anlatılıyor ve bu sorun bir cehennem olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu cehennemden nasıl kaçılır, bu sorunun cevabını arıyoruz bu kitapta. Bu arayışta da Brown Dante'nin Cehennem'indeki iç içe geçmiş ve gittikçe daralan dokuz sarmal daireye ve orada acı çeken insanlara atıfta bulunuyor.

  Alışıldık Dan Brown kitapları gibi bu kitapta da yine sırlar, gizem, şifreler ve tabii sanat tarihi var. Ama Türkiye'deki okuyucular için bu sefer büyük bir fark mevcut. Çünkü cehennemin kapıları aslında İstanbul'a açılıyor! Hikâye Floransa'da başlasa da merkezde İstanbul var! Ve İstanbul'da da öne çıkarılan yerler Yerebatan Sarayı ile Ayasofya! 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Yazar çok büyük bir çıkış yakaladığı kitabı Da Vincinin şifresinden sonra bu kitabı yazmış ve en az o kitap kadar konuşulmuştur yazar bu kitabında kahraman olarak Robert i seçmiştir. Robert bir sabah gözlerini hastanede açar ve hafızanı kaybetmiştir ancak cebinde üzerinde tehlikeli yazan bir simge görür ve ülkesi dahil herkes Robertin peşindedir onu öldürmek için.
+ Yorum Gönder