+ Yorum Gönder
Tekerleme Fıkra ve Komik Olaylar ve Yazılar Forumunda Bilgisayar Ile Ilgili Komik Fıkralar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bilgisayar Ile Ilgili Komik Fıkralar
  bilgisayar ile ilgili komik güzel fıkralar 2. HaKHaN
  Özel Üye


  Belki çoğunuz duymuşsunuzdur; şu "masa bitti" hikayesini ama bir de duymayanlar için bir de ben anlatıyım. 1994 senesiydi. Bir arkadaşım okula bizi ziyarete gelmişti. Sonra başından geçen bir olayı anlattı. Bunlar bir yere makine vermişler. Verdikleri yerdeki artık köy ağasımıdır bilmem, bu makineyi alan adam yav aldım ama neyin nesi diye merakından makinenin düğmesine basıp açmış. Yanında kimse de yokmuş herhalde. Sonra fareyi farkediyor. Bakıyorki fareyi götürdükçe ekranda bir şeyde hareket ediyor. Bundan sonra butonu farkediyor. Butona basıp bir pencereyi alıp taşımaya başlıyor. Daha sonra masanın kenarına kadar fareyi getiriyor. Ama pencerede daha orta yerde olan pencereyi daha kenara çekmek için masa yetmeyince açıyor telefonu masa bitti ne yapayım?

  Yazdığımız programın kursunu veriyorduk. Orada daha hiç bilgisayar görmemiş insanlara program anlatıyorduk. Orda birisi dikkatimizi çekti. Adam fareyi alıyor altındaki yuvarlak topu eliyle oynatıyor sonra yere koyup parmağı ile sinek avlar gibi tak basıyor. Fare kayıyor bir türlü isabet ettiremiyordu. Biz de o sıralar programın testlerini yeni bitirmiştik. Adam yav bu program çalışmıyor deyince bir iki baktım ama program çalışıyor. Ben adamın neden çalıştıramadığını farketmediğimden pek ilgilenmedim. Arkadaşım farketmiş.Ordan bağırıyor: "Mouse'u parmaklamayın avuclayın"

  Şaka maka değil gerçekten olan bir olay. Bir ara daha bilgisayar virüslerinin yeni yeni Türkiyede yaygınlaştığı iyi kötü pek çok kişinin bilgisayar virüsünden haberi olduğu dönemlerdi. Bir devlet dairesinde ekrana çıkan değişik yazıların sebebini sorunca cevap olarak bilgisayarlara virüs bulaştığını öğreniyor. Bilgisayarlar filitlenip (lanıp) bir hafta kullanıma kapatılıyor.

+ Yorum Gönder