+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Hırsız ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Hırsız ile ilgili kompozisyon
  Hırsız ile ilgili kompozisyon örneği
  ACINDIRIRSIN ARSIZ OLUR, ACIKTIRIRSIN HIRSIZ OLUR.'

  Ana fikir: Ana ve babalar, çocuklarının maddî ve manevî ihtiyaçları karşısında anlayışlı ve olgun davranmazlarsa onların ahlâkını bozarlar.
  (Bu konuda kompozisyon yazmaya girişilmeden önce, çocuk eğitiminde ailenin ne kadar büyük rol oynadığı üzerinde düşünülmelidir).
  ÖRNEK ÇALIŞMA:
  "Çocuk yetiştirmek, onu kişilik sahibi bir insan olarak topluma kazandırmak, hiç şüphesiz dünyanın en zor işlerinden biridir. Sağlam karakterli insanlardan meydana gelen huzurlu bir toplumun gerçekleşmesi için eğitime son derece ihtiyacımız vardır. Büyük Fransız romancısı Victor Hugo, Sefiller adlı eserinde, insanları aydınlıkta ve karanlıkta olmak üzere iki kısma ayırır. Karanlıkta olanlar, cahillerdir; onların aydınlığa kavuşması için büyük yazar; "İnsanlara biraz ışık gerek" diye haykırır. Bu ışık, eğitimdir.
  Eğitim deyince, aklımıza hemen okul, öğretmen, kitap kavramları gelir. Oysa, eğitimin temeli ailede atılır. Çocuk her şeyden önce ailesinin; en yakınlarının etkisi altındadır. Cahil, kaba, görgüsüz bir anne baba tarafından yetiştirilen çocukta düşünüş ve davranış bozuklukları görülür. Anne babanın yersiz ve yanlış davranışları, çocuk karakterinin gelişmesinde olumsuz bir etken olur.
  Çocuklarını dengeli ve ruhen sağlıklı olarak yetiştirmek isteyen anne babalar, kendi davranışlarına son derece dikkat etmelidir. Çocuğu başı boş bırakmak, çok sıkmak gibi aşırı ve yersiz davranışlar üzücü sonuçlar verip karakterin çarpık gelişmesine sebep olabilir. Öyle ki, dengesizlikleri okul eğitimi bile kolay kolay gideremez. Sonuçta, topluma dengesiz bir şahsiyet katılmış olur.
 2. Gök Mavisi
  Devamlı Üye

  Hırsız Görsel

  Hırsız.gif

 3. Ezlem
  Üye
  Hırsızlık hemen her toplumda yüz kızartıcı suçlar sınıfına girmektedir.Kimi ihtiyaç sahibi olduğu ve başka çıkar yol bulamadığı kimi ise bunu alışkanlık haline getirdiği için yapmaktadır.Her ne olursa olsun bu davranış her zaman hor görülen ve benimsenmeyen bir durumdur.
+ Yorum Gönder


hırsızlık ile ilgili kompozisyon,  hırsızlıkla ilgili kompozisyon ,  hırsızlık ile ilgili kompozisyonlar,  hırsız ile ilgili kompozisyon,  hırsızlık ile ilgili kompozisyon örnekleri,  hırsızlık ile ilgili konuşma