+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Düşünce hakkında güzel kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Düşünce hakkında güzel kompozisyon
  Düşünce hakkında güzel kompozisyon


  "Konuşurken veya bir davranışta bulunurken İhtiyatı elden bırakmamak gerekir. Düşünmeden söylediğimiz bir söz, yaptığımız bir hareket bizi giderilmesi imkânsız hatalara düşürebilir. O zaman pişmanlık da fayda vermez. Olan olmuş, söylenen söylenmiştir bir kere

  Her işte başarılı olmanın ön koşulu, doğru olanı yapmayı bilmektir. Bizi tanıyan veya tanımayan bir çevrede herhangi bir davranışta bulunmadan veya söze girişmeden önce, çok düşünmek ve isabetli davranmak gerekir. Davranışlar veya sözler kişiliğin aynası olarak kabul edilirse, bir hususta düşüncesizce yapılan kontrolsüz atılışların bizi ne kadar olumsuz tanıtacağı unutulmamalıdır.


  Olgun insan, harekete geçmeden önce iyice düşünen, davranışlarını kontrol etmesini, sözünü ölçüp tartmasını bilen, yerine, zamanına göre konuşabilen, yeteneklerine göre adım atan kimsedir."
 2. Ezlem
  Üye

  İnsanları diğer canlılardan ayıran en belirgin özellik düşünebilen bir varlık olmasıdır. Düşünerek pek çok şeyi yapabilir, karar veririz. Her konuda düşünerek hareket etmek insanların yararına olur.
+ Yorum Gönder


düşünce kompozisyonu,  düşünce kompozisyon,  düşünmek ile ilgili kompozisyon,  düşünmekle ilgili kompozisyon,  kompozisyon düşünce,  düsünme kompozisyon