+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon

  Ak Akçe Kara Gün İçindir İle İlgili Kompozisyon örneği  Alışveriş yapmayı, para harcamayı herkes sever. Çok eğlenceli ve kolay bir iştir. Özellikle de bayanlar için Ama kim olursanız olun, maddi durumunuz ne olursa olsun abartıya kaçmamalı ve tutumlu davranmalısınız. İnsanın başına her an her şey gelebilir. O gün geldiğinde bugün harcadığınız paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir örnek vermek istiyorum size. Maddi durumunuz çokta iyi değil farzedelim. Hergün bir paket sigara içtiğinizi düşünün. Günde 3 ytl sigara olsa ayda 90 ytl, düz hesap 100 ytl yapalım. Yılda 1.200 ytl yapar. Beş yıl bu sigarayı içerek kendinize zarar verin, sigaradan kaynaklanan hastalıklara yakalanın. Küllüm zarar. Tutun ki ameliyat olmanız gerekiyor. 5 yıl o sigarayı içmeseydiniz 6.000 ytl paranız olacaktı cebinizde. Şimdi ise ne sağlığınız var, ne de paranız. Hayat insanlara her zaman ders verir. Önemsiz gibi görünen şeylerin, ne kadar önemli olduğunu anlayabilmek için illa onu yaşamak gerekmez. İşte söylüyoruz burada, tutumlu olun, özellikle sağlığınıza dikkat edin. Dini bakımdan bile en ufak lüzumsuz harcama hoş görülmemektedir.

  Toparlamak gerekirse; hiçbir zaman lüumsuz harcama yapmayın. Har vurup harman savurmaktan kaçının. Lüzumsuz küçük harcamalar ilerde büyük sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu büyük sorunları çözmek için ihtiyaç duyacağınız maddiyatı ise çok önceden harcamış olabilirsiniz.

 2. Mine
  Devamlı Üye

  Sakla samanı, gelir zamanı atasözü anlamı

  Gereksiz görülen, işe yaramaz kabul edilen şey günün birinde, ileride lâzım olabilir. Bu sebeple önemsiz gördüğümüz şeyleri bir kenara atıp elden çıkarmamalı, onları saklamalıyız.

 3. Ömer
  Devamlı Üye
  Kazanılan parayı hemen harcamamalıyız ; ileride yaşanabilecek sıkıntılı günleri de düşünerek onun birazını bir kenara ayırmalıyız.
 4. Ziyaretçi
  mükemmel ya böyle bir şey yok

+ Yorum Gönder


ak akce kara gün içindir kompozisyon,  ak akçe kara gün içindir ile ilgili kompozisyon,  ak akçe kara gün içindir ile ilgili kısa kompozisyon,  ak akçe kara gün içindir konulu kompozisyon,  ak akçe kara gün içindir kısa kompozisyon,  ak akça kara gün içindir kompozisyon