+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir İle İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir İle İlgili Kompozisyon
  Hayatta En Hakiki Mürşit Ilimdir ( Açiklamasi )  Atatürk' ün Bu Sözle Ne Demek Istediğini Anlatabilmek Için önce "mürşit" Sözünün Anlamını Açıklayalım: Mürşit Demek Doğru Yolu Gösteren, Kılavuz Demektir. Buna Göre, Insanların Ve Toplumların Hayatında En Gerçek Yol Gösterici, En Yanılgısız Kılavuz Bilim Oluyor. Simdi Bu Söz üzerinde Duralım. Bilim Yalnızca Gerçeği Arar Ve Ona Değer Verir. Gerçek Dışı şeylerin Bilimde Yeri Yoktur. O Halde, Bilimi Kendine Kılavuz Yapan Insan Ve Toplumlar Gerçeğin Yolunda Ilerlerler. Bu Yol Doğrunun, Doğruluğun Yoludur. Doğruluğun Olduğu Yerde De Iyilik Ve Güzellik Vardır. Insan Ya Da Toplum Bu Yolda Dünyayı, Geleceği Ve Her şeyi Olduğu Gibi Görebilir. Böyle Olunca Da Uygarlık Yarışında Güvenli Adımlarla Ilerler. Her Yeni Gün Bir Ilerleme, Bir Gelişme Ve Bir Kalkınma Günü Olur. çünkü Bu Yolda Tutuculuk Yoktur, Geri Kalma Yoktur. Akıl, Yeteneklerini Gerektiği Gibi Kullanabilir. Insan Bilgisizlikten, Bilgisizliğin Karanlığından Kurtulur. Yasadığı Hayatı Daha Iyi Tanır. Daha Iyi Yaşamanın Yollarını Bulur. Bilimin Yasaları Vardır Birtakım Varsayımlar, Kişisel Görüşler Ve Kalıplaşmış, Katı Düşüncelerin Bilim Diye Tanıtılması Her Zaman Olagelmiştir. Ama Bunlar Bilim Olmadığı Gibi Bilimin Ortaya Koyduğu Gerçeği De Hiçbir Zaman Değiştiremezler. Bilim Ancak Doğrunun Ve Gerçeğin Ortamında Oluşur. Ancak Onunla Iyiye Ve Güzele Gidilebilir. Böyle Olduğu Için, Bilim, Insanda Hoşgörü Yaratır. Katı Ve Kalıplaşmış Düşünceli, ön Fikirli Olmayan Insanlar Yetiştirme Ortamını Oluşturur Bilimin Verileri Ile Iyi Insan, Iyi Vatandaş Yetiştirme Olanakları Elde Edilebilir. Bilime Dayalı Gerçeklerle Yetiştirilmiş Insanlar Hiçbir Görüş Ve Düşüncenin Tutsağı Ve Yobazı Olmazlar. Bir ülke Bilimi Kendine Kılavuz Seçerse Her Alanda Büyük Ilerlemeler Gösterir. Dünya Uygarlık Düzeyinin üstüne çıkar.
  "hayatta En Hakiki Mürşit Ilimdir."

  -----------------------------------------------------
  -------------------------------------------
  Yönetici tarafından konu editlendi,
  içerik değişti,
  forumacil de kişilere özel yazı ve resim paylaşılmamaktadır,
  anlayışınız için teşekkurler
 2. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Kompozisyon  İnsan yaşamındaki en önemli ve en gerçek yol ilimdir. İlim, bütün evreni ve meydana gelen olayları araştırarak, deney ve incelemelere dayalı, metot ve gerçeklerden istifade edilerek, yasalar oluşturma için çalışan düzenli ve gerçek bilgi anlamını ifade etmektedir.

  İlim bütün alanlarda araştırma yaparak, çalışma ve yeni gerçekler ortaya çıkarmak demektir. Daha önce, araştırma yapılan konular hakkındaki çalışmalar bu alanda çalışan kimselere bir rehber gibi yol gösterici ve bir ışık olmaktadır. Bu elde edilmiş bilgi ve tecrübeler sayesinde, yeni buluş ve icatlar ortaya çıkabilmektedir. İlim devamlı araştırma ve inceleme yapmayı gerektirir. Sonuca ulaşabilmek için bazen günler ve aylarca süren deneyler yapılmaktadır. Bu çalışmalar ileri derecede sabır ve konuya konsantre olmayı gerektirir. İlim alanındaki çalışmalar, işte bu denli zor ve sabırla yürütülmektedir. Bütün bu çalışmalar sonucunda ise, ortaya yeni ve bilinmeyen birçok bilgi ortaya çıkmaktadır.

  İlim, insanlığın en temel ve en hakiki yol gösterici rehberidir. İlim sayesinde, yaşadığımız evreni ve evrende oluşan, meydana gelen olayları, öğrenerek kendimizi yaşama adapte etmekteyiz.

  İlimle uğraşan tüm insanlar, fedakâr, sabırlı ve yaptıkları çalışmaların tüm insanlık için olduğunun bilincinde olan kimselerdir. İlim öğrenmeyi, araştırmayı, sabrı ve fedakârlığı gerektiren, bir çalışma olduğundan, toplumun ve insanlığın, bu alanlarda çalışmalar yapan kimselere, gereken saygı ve itibarı göstermesi en temel ve en önemli bir görev olmalıdır.

 3. Ziyaretçi
  çko güzelllllllllllllll teşekkürler acil ödeve ihtiyacım vardı sağolun <3 <3 (l)
 4. Ziyaretçi
  saolun çok ama çoook işime yaradı ödevime çooook yardımcı oldunuz

 5. Ziyaretçi
  çok teşekkürler sosyal ödevimizdi çok ama çok tşk

 6. Ziyaretçi
  Harbi ikiside süper olmuş (y)

 7. Ziyaretçi
  harika teşşekür ederim.ödevime yardım ettiniz

 8. Ziyaretçi
  güzel ama biraz daha uzun olabilrdi kısa diye 90 aldım ama o da çok iyi not

 9. Ziyaretçi
  çok teşekkürler perpormansım bitti

 10. Ziyaretçi
  hayatta en hakiki mürşit ilimdir
  atatürk,ün bu sözle ne demek istediğini anlatabilmek için önce mürşit sözünün anlamını açıklayalım:mürşit demek doğru yolu gösteren kılavuz demektir. Buna göre insanların ve toplumların Hayatında en gerçek yol gösterici

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu


hayatta en hakiki mürşit ilimdir kompozisyon,  atatürkün hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözünü açıklayan kompozisyon,  hayatta en hakiki mürşit ilimdir ile ilgili kompozisyon,  hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözü ile ilgili kompozisyon,  atatürkün hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözü ile ilgili kompozisyon,  atatürkün hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözünü açıklayan bir kompozisyon