+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Taşı Delen, Suyun Kuvveti Değil Damlaların Sürekliliğidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Taşı Delen, Suyun Kuvveti Değil Damlaların Sürekliliğidir
  Taşı Delen, Suyun Kuvveti Değil Damlaların Sürekliliğidir

  taşı delen suyun gücü değil.jpg

  Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın daha çok desteğe ve kaybedilmeyecek zamana ihtiyaçları olduğundan erken tanı ve eğitim büyük önem taşımaktadır. Çoğunluktan farklı özel gereksinimli çocuklara sunulan , yetersizliği engele dönüştürmeyi önleyen , bireyi kendine yeterli hale getirerek,toplumla kaynaşması ve bağımsız bireyler olmaları desteklenmelidir.

  Bilişsel ,duygusal ,iletişimsel ve sosyal gelişimlerindeki özellikleri bir EKİP çalışması anlayışı ile ele alınmalıdır.Çocuğun ihtiyacı doğrultusunda ekibin içerisinde aile ,yakın çevre,psikolog,pedagog,özel eğitim uzmanı,dil ve konuşma terapisti, yuva-okul öğretmeni yer almalıdır.

  Taşı Delen, Suyun Kuvveti Değil Damlaların Sürekliliğidir

  Özel eğitimin temel ilkelerinden bazıları şunlardır;
  · Erken tanı büyük önem taşır,
  · Yaşamın ilk yılları gelişimin en hızlı olduğu dönemdir ve öğrenme için çok önemlidir,
  · Ailelerin çocuklarını tanıma ve kabullenme sürecini kolaylaştırmak , gelişimi ve eğitimi konusunda bilgilenmeleri sağlanmalıdır. Anne baba çocuğun en önemli öğretmenleridir.
  · Eğitim çocuğun sorunu anlaşıldığı anda başlamalıdır,
  · Her çocuk farklı gelişim özellikleri sergiler bu nedenle bireyselleştirilmiş eğitim programları uygulanmalıdır,
  · Bütün çocuklar öğrenir , faklı gelişen çocuk ise daha yavaş adımlarla öğrenir,
  · Eğitim sürecinde EKİP çalışması ve eğitimin sürekliliği çok önemlidir,
  · Tüm yaşam becerilerini kazandırmak amaçlanmalıdır; bu beceriler oyun oynamalarına, iletişim becerileri kazanmalarına , kendi ihtiyaçlarını karşılamalarına ve toplumun birer üyesi haline gelmelerine yardımcı olacaktır. 2. Ezlem
  Üye

  Bir insan bir konuda başarılı olmak istiyorsa yapması gereken şey çalışmaktır. Eğer bir gün saatlerce çalışırsak bu bize sadece yorgunluk verir. Ancak o başarıya ulaşana kadar her gün düzenli olarak çalışırsak bu bize çalışma alışkanlığı verir ve biz başarılı oluruz.
+ Yorum Gönder


taşı delen suyun gücü değil damlaların sürekliliğidir kompozisyon,  taşı delen suyun gücü değil damlaların sürekliliğidir ile ilgili kompozisyon,  taşı delen suyun gücü değil damlaların sürekliliğidir anlamı,  taşı delen suyun kuvveti değil damlaların sürekliliğidir kompozisyon,  taşı delen suyun kuvveti değil damlaların sürekliliğidir anlamı,  mermeri delen damlaların gücü değil sürekliliğidir