+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Teknoloji İle İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Teknoloji İle İlgili Kompozisyon
  Teknoloji İle İlgili Kompozisyon  Bilişim teknolojisi, bilginin toplanmasında, depolanmasında, işlenmesinde, lar aracılığıyla bir yerden bir yere iletilip kullanıcıların hizmetine sunulmasında kullanılan iletişim ve bilgisayarlar dâhil bütün teknolojileri kapsayan teknolojilerdir. Bilişim teknolojisi iletişim ve bilgisayar sistemleriyle bağlanabilen bilgi hizmetlerinin tamamı için kullanılan bir kavramdır. Bilişim teknolojisinin 4 temel kategorisi bulunmaktadır:

  • Yazılım

  • Ekipmanlar

  • Donanım

  • Hizmetler

  Bilişim teknolojileri reform nitelikli değişimlere neden olmaktadırlar.Bu teknolojiler, ülkelerin birinci veya uçuncu sınıf olmalarını belirleyecek kadar büyük bir öneme sahiptirler. Bilişim teknolojileri vasıtasıyla bilgiler istenilen noktalara geleneksel yollardan milyonlarla ifade edilebilecek bir oranda daha hızlı ulaştırılabilmektedir. Bilişim toplumunun yolunun açılması ve gerçekleşmesi, "içerik" (bilgi) ve ''teknoloji"nin (bilgi teknolojisi) bütünleşmesiyle sağlanacaktır. Bilişim teknolojisinin altyapısı bilgisayar ve diğer iletişim araçlarına dayanır ancak bu teknolojide insani unsuru yok sayılamaz. Bu teknolojiyi yarısı donanım, yarısı yazılımdan oluşan bir elmaya benzetirsek; insanı da bu elmanın oluşumunu sağlayan özsuya benzetebiliriz. Zira donanımın da yazılımın da geliştirilmesi insanın yaratıcılığına ihtiyaç duymaktadır. Bu teknolojiler esasen insan aklının yansımasından başka bir şey değildirler. Bilişim teknolojisi, yaşamımızın her alanında her türlü işimizin yapılmasında bize yardımcı olmakla beraber bizi birçok angaryadan da kurtarmaktadır. Yani bize özümüze daha fazla zaman ayırma ve yoğunlaşma imkânı ermektedir. Buna imkân bulmuş insan zekâsının daha neler başarabileceğini hayal etmek bile gerçekten zordur. Bilişim teknolojisi diğer bütün disiplinler ile ilgidir ve bunun neticesi olarak çok farklı biçimlerde uygulanarak bize sınırsız bir etki ve gelişme olanağı sunuyor. Bilişim teknolojileri, bilişim toplumunun hammaddesi olan bilgiye istenildiği zaman ve mekânda hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlar. Bununla da yetinmeyip sürekli olarak yeni bilgilerin üretilmesine aracılık ederler. Bu teknolojilerle birlikte toplum yeniden şekillendirilmektedir. Tarım toplumunda dönüşümün motoru saban, sanayi toplumunda buhar makinesi, bilişim toplumunda ise bilgisayardır. Bilgi akış hızının artması beraberinde, bilim, teknoloji ve üretim üçgenin çevrimim hızlandırmaktadır. Bilişim teknolojileri yeni ekonomik yapının dinamiğini oluşturmaktadır.

  Bilişim teknolojileri ekonomik yapı üzerindeki büyük bir dönüşüm başlatmıştır. Öncelikle, ekonomik faaliyetlerin küreselleşmesine olanak tanımışlardır. Bu teknolojilere yapılacak yatırımlar ulusal ölçekli ekonomilerin büyüme oranlarını ve diğer bütün sektörlerini etkiler. Firmaların iç verimlilik oranlarını yukarı trende sokarken, dış çevreleriyle de ilişkilerinde yeni mekanizmalar içine girmelerine neden olmaktadırlar. Böylece iç ve dış süreç ayrımları ortadan kalkmaya yüz tutmaktadır. Firmalar, bilişim teknolojileriyle sağladıkları esneklikle maliyetlerini düşürmekte ve küresel ölçekli rekabetlere girişebilmektedirler. Etkilerine baktığımızda iletişim, bilişim ve genel yayıncılık alanlarında meydana getirdiği "yakınsama" dır. Yakınsama, kişisel bilgisayarın, iletişimin ve televizyonun erişilebilir bir kullanıcı tecrübesinde birleştirilmesidir. Internet üzerinden TV-radyo yayını, TV birimlerine getirilen Internet servisleri, gezgin telefonlar, elektronik posta gibi uygulamalar örnek olarak gösterilebilir.
 2. Ezlem
  Üye

  Teknoloji her geçen gün gelişme göstermektedir. Teknoloji deyince aklımıza teknolojik araç ve gereçler gelir. Bilgisayar, cep telefonu, televizyon, evimizde kullandığımız elektronik aletler teknolojinin ürünleridir. Teknoloji zamandan tasarruf sağlar ve hayatımızı kolaylaştırır.
 3. Ziyaretçi
  yaa telefon tablet bilgisayar gibigelişim kompozisyonu yokmu bulamadım :/
 4. FERAY
  Devamlı Üye
  yaa telefon tablet bilgisayar gibigelişim kompozisyonu yokmu bulamadım :/
  Bilgisayar ile ilgili kompozisyon
  Yirmi birinci yüz yılın bu ilk günlerinde bilgisayarlar hepimizin yakın ilgisini çekmektedir.

  Bilgisayarlar, insan zekasının dünyanın kuruluşundan bu güne kadarki birikimlerinin ve üstün teknolojinin eseridir.
  Bilgisayar insan oğlunun hayatına girdiğinden beri, insanların hayatında bazı değişikler oldu. İnsanlar fazla güç kullanmadan çoğu işini bilgisayarla yapmaya başladı. Bilgisayarlar ise bazı insanların işine ortak oluyor. Mesale: önceden sekreterler bir işi veya bir metni tekrar yazmak gerekiyorsa güçbela yapıyorlardı. Şimdi ise sekreterlerin işi çok kolaylaştı, çünkü her şeyi bilgisayarla yapıyorlar.bilgisayarda yazdığın bir metni sen istediğin boyuta, şekle, italik yazıya değiştirebilirsin ve bilgisayara kaybedebilirsin ve ne zaman istiyorsan yazıcı vasıtasıyla çıktı alabilirsin.
  Bilgisayar bugünkü günlerde etkisini çok gösteriyor. İnsanlar bilgisayarı DVD, teyp,hesap makinesi v.b. yerine kullanabiliyorlar. İnternete ise cep telefonuyla ve çoğu bilgisayarla girebiliyorlar. İnsan internette her şeye, dünyanın her köşesine ulaşabilir. Biz internet kullanarak istediğimizi yapıyoruz, bazıları internet aracılığıyla tanışıyorlar ve dünyanın yeni müzıklerini yüklüyorlar, insanlar evde otururken hiçbir yere gidip gelmeden alışveriş yapıyorlar. İnternetin elinden ne geldiğini söylemeye devam edersem sözlerim hiç tükenmez.
  Bencce bilgisayar yok olursa insan hayatı durmuş gibi olacak. Çünkü günümüzde bilgisayar bankalarda, hesap işlerinde, vergi dairelerinde, evlerde ve çok yerlerde kullanılıyor. Bence bilgisayar insan için artık çok önemlidir, zararı da vardır ama faydası daha çoktur.

+ Yorum Gönder


teknoloji ile ilgili kompozisyon ingilizce,  teknoloji ile ilgili kompozisyon örneği,  teknoloji ile ilgili ingilizce kompozisyon,  bilişim ile ilgili kompozisyon,  teknoloji ingilizce kompozisyon,  teknoloji ile ilgili kompozisyon örnekleri