+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Zaman İle İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Zaman İle İlgili Kompozisyon
  Zaman İle İlgili Kompozisyon
  Zaman her şeyi anlar ve sınar. Sevgiyi zamanla ölçebilirsiniz, başarınızı da dostlarınızı zamanla tanıyabilir, eşinize zamanla daha çok bağlanıp saygı gösterebilirsiniz. Zaman içinde kendinizde değişeceksinizdir o nedenle zaman kendi gelişiminiz içinde çok değerlidir zaman ilerledikçe çalışmalarınızın meyvesini alacak, hak ettiğiniz ne ise zaman size onları sunacaktır. Tabi zamanı iyi değerlendirmek en önemli husus zira zaman bizi beklemez her an geçer ve bu geçen zamanı değerlendirip değerlendirmemek tamamen bizim elimizdedir. Eğer zamanı boş geçirir kendimizi geliştirmez zamanın akıp gitmesine boş gözlerle bakarsak ileride zamanı bu şekilde geçmesi bizi pişmanlığa itecektir.
  Zamanı iyi değerlendirmekte bu konuda önemli günümüzü, haftamızı iyi değerlendirebilmek için bir zaman planı oluşturmak bize o kadar faydalı olacaktır ki verimliliğimizi başarımızı kat ve kat arttıracaktır. Zaman planının aylık haftalık ve günlük oluşturmak çok önemlidir bazı ufak aksilikler olsa da bu planın dışına çıkmamak ayrıca önemli olacaktır. Zamanı planladığımız gibi geçirdiğimiz takdirde başarı bizi her daim bulacaktır. Yok, eğer bu zaman planlamasını başaramaz isek zamanın içinde sürüklenip gitmememiz içten bile olmayacaktır

  Şimdi zaman durdu. Gene işlemeye devam etti. Şimdi durdu. Gene işlemeye devam etti. Dikkat edin, durdu dediğim anda herşey duruyor, herşey sabitleşiyor. Havada uçan sinek, dinlediğiniz müzik, izlediğiniz film, okuduğunuz yazı. Şimdi durdu. Hala farkedemedinizmi zamanın durduğunu. Aynen filmlerde olduğu gibi bir anlığına zaman duruyor ve sadece siz bunun farkında olabiliyorsunuz. Durdu. Gene devam etti. Durdu. Gene devam etti. Durdu. Durmaya devam ediyor çaktırmadan etrafı seyredin. Gene devam etti kaçırdınız. Şimdi gene durdu. İyice bakın etrafa çabucak bu anın keyfini çıkarın.

  Kimseye söylemeyin zamanın durduğunu, aramızda kalsın. Çok oynayarakta bozmayın.
 2. Ezlem
  Üye

  Zaman sürekli olan bir olaydır. Durdurmak mümkün değildir. Biz uyurken, uyanıkken, çalışırken zaman hep akar. Zaman pek çok şeyin ilacıdır. Çünkü zaman aşım insanlara olayları unutturur.
+ Yorum Gönder


zaman ile ilgili kompozisyon başlıkları,  zamanla ilgili kompozisyon,  zaman ile ilgili kompozisyon