+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Eğitim ile ilgili kısa kompozisyon örnegi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Eğitim ile ilgili kısa kompozisyon örnegi
  Eğitim konulu kompozisyon örneği

  Eğitim demek insanları belli konular üstünde eğitmek demektir. Mesela küçüklükten başlayarak insanlar sırayla eğitim alır.


  İlkokula başarız önce, okumayı ve yazmayı öğreniriz. Daha sonra lise ve üniversite derken bir meslek sahibi oluruz. Eğer eğitim almamış olsaydık doğduğumuz seviyede bilgi ile kalacağız ve bir gelişme gösteremeyecektik.


  Peki eğitimin olumlu yanları nedir?


  Ülkemiz insanların aldığı eğitim sayesinde kalkınarak güçlü dünya ülkeleri arasına girer. Eğitimsiz olursak teknolojiyi geliştiremez ve bu konuda yurt dışına bağlı bir ülke olmuş oluruz.


  Yine aldığımız eğitimler sayesinde çocuklarımıza eğitim veririz. Yani bu süreç zincirleme şeklindedir. Aradan bir halka koparsa eğitim sistemi çöker ve ülkemizin zararına olur. Askeri alanda teknoloji ve gelişmeler, ekenomi alanında gelişmeler hepsi de eğitime bağlıdır.


  Eğitimin en başında ve en önemlisi de dini eğitimdir. Çocuklarımızı küçüklükten itibaren kuran kurslarına veya camilere göndererek dini yönlerini kuvvetlendirmeye ve bilgilendirmeyi amaçlarız. Zaten bir çocuk dini eğitimini tam anlamıyla almışsa diğer beşeri ilim konularında alacağı eğitim ile ülkesine son derece bağımlı ve ahlaklı bir genç olarak yetişir.


  Siz siz olun çocuklarınızın dini eğitimini ihmal etmeyin.
 2. Ezlem
  Üye

  Eğitim, her insanın ihtiyaç duyduğu temek hizmet ve haklardan biridir. Eğitim gören insanlar cehaletten kurtulur. Bir kişi eğitim ile ilim ve fennin önemini daha iyi kavrar. Eğitim günümüzde belli teknolojiler yardımıyla daha iyi bir konuma getirilmiştir. Eğitim görmenin yaşı yoktur.
+ Yorum Gönder


eğitim ile ilgili kısa kompozisyon,  eğitim ile ilgili kompozisyon örnekleri,  kısa kompozisyon örnekleri,  eğitim ile ilgili kısa kompozisyonlar,  eğitimle ilgili kompozisyon örnekleri,  eğitim ile ilgili kompozisyon kısa